IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 107, Komentáre 5

 
Kapitola Prvá (Zamotaná)
 
    „Keby som bola v tvojom veku, už by som dávno pribehla k baru a mala jeho číslo." Prehodila Maja a našpúlila úzke pery natreté na béžovo. 
   Maju som stretla na univerzite v prvom ročníku. Naše stretnutie neprebehlo práve za ideálnych podmienok. Zatiaľ, čo som klebetila s kamoškou, ktorú som stretla na fresher's week, sa k nám Maja priplichtila a predstavila potom, čo nás počula hovoriť po slovensky. Ja som hovorila kostrbato, pretože tým jazykom som hovorila iba sem-tam s mamou. Priznám sa, prvé týždne som Maju možno ignorovala a nebola mi po chuti, no teraz by som ju nevymenila, ani keby ma rezali.  
    Zagúľala som očami nad Majinou poznámkou a pozrela na ňu už asi po stý raz v ten večer. Vzdychla som a natiahla sa po mobil, ktorý mi ustavične vibroval. 
   „Tá dnešná mládež," štuchla ma Maja do rebier. „Prosím ťa, odlož ten Tinder a choď tam za tým fešákom, ktorý po tebe kukučkuje." Nemilosrdne mi schmatla mobil a vhodila ho do koženej kabelky pri nohách. 
   Odfrkla som si. Už iba na mne by nechal zrak ten šrác, keď okolo sa...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: