IKARIKAR http://www.ikar.sk

Západ slnka nad jazerom Outlaw (Tomáš Dubovan)16.1.2010
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 75, Komentáre 0

 

"Len blázon by spochybnil, že existuje niečo horšie, ako stratiť nádej a zmysel života v okamihu sekundy. Presne tak sa začína niečo, čo sa takmer ani nezačalo."
Ešte je ticho, počuť iba občasné zahúkanie sovy v diaľke košatých korún stromov a šum lístia, ktoré preberá k životu silný vietor.
Vidno, možno tak, na pol druha metra a okolie je dosť nebezpečné, zdobí ho len tma a prázdnota v hĺbke bez dna.
Terén je zradný a málo schodný (minulý rok sa tu stratil chlapec, našli ho po troch dňoch, úplne na smrť vystrašeného a premrznutého), čo si pripisuje k svojmu ďalšiemu triumfu les, miestnymi legendami natoľko ospievaný, že len málo kto tam vkročí bez sprievodcu a dobre vybaveného inventára.
Miesto, ktoré tak naháňa strach z počutia miestnych rybárov, si človek vybaví pustú horu bez bezpečného východu s množstvom nástrah a iných zradných miest.
Presne tak to opisuje aj príručka pre skautov, či hubárov. Rôzne metódy, ako sa vyhýbať nebezpečenstvu, ako nájsť na oblohe severku, či určiť stopu lesnej zvery podľa teploty a výraznosti odtlačku.
Je bezvýhradne, viac než pozoruhodné...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tomáš Dubovan

O mne

Píšem na rôzne témy, väčšinou to čo ma napadne a sám uznám za vhodné. Píšem aj podľa danej nálady a inšpirujem sa situáciami z bežného života, dennej rutiny. Dá sa povedať, že moja špecializácia skôr smeruje k poézii, či profilovej tvorbe, či úvahám. Podľa toho, na čo mám skôr chuť a myšlienky. :-)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: