IKARIKAR http://www.ikar.sk

Západ slnka nad Tokajom (Rejkjavika Podklačná)31.3.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 78, Komentáre 0

 
Západ slnka nad Tokajom
Ranné slnko vyšlo akosi moc vysoko na oblohu. Prebudilo všetky možné druhy rastlín, ktoré pestovala teta Dorica. Jej pestovateľské zručnosti prichádzali obdivovať návštevníci z celého sveta. Respektíve návštevníci, ktorí prichádzali do tohto mestečka v romantickom Chorvátsku, sa občas došli pozrieť jak sa týmto exemplárom darí. Postaršia teta Dorica bola žena jedného z najvýznamnejších vinárov na okolí. Jeho vinice boli obrovské. Práca na nich bola dosť namáhavá a vyžadovala si hromadu času. Aj preto týmto dvom starším ľuďom chodievala pomôcť ich vnučka zo Slovenska. Volala sa Anička. Totižto syn starých rodičov Siniša sa oženil so Slovenkou Haničkou Kováčovou, s ktorou mal tri deti Ondreja, Aničku a Jožka. Anča bola v podstate šikovná, no k dokonalosti jej ešte priveľa chýbalo. Veľakrát sa pozabudla a namiesto makania, tancovala. Pri zbere by si to moc nemohla dovoliť, ale cez leto, keď bolo teplo ako v kýbli a v okolí vôbec nikoho, áno. V tomto čase chodievala do viníc sama. Starký už nevládal tak ako kedysi, no a starká už vôbec.
„Dnes je nádhe...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rejkjavika Podklačná

O mne

Písanie je jedna z mála činností, ktorá sa ma v detstve chytila a od vtedy nie a nie ma pustiť.
Keď ma naučili napísať celú abecedu a tvoriť vety, neprestala som. Začiatky boli veľmi komické. Krátke príbehy o Janovi a Hane, bez žánru a občas zmyslu. Sem tam nejaká paródia. Ale mne to neprekážalo, podstatná bola pre mňa tá radosť z písania. "Západ slnka nad Tokajom" je vlastne jeden z prvých príbehov, ktorý má dej a nejaký koniec. Hoci som ho napísala už v šestnástich, až teraz som nabrala odvahu tento príbeh uverejniť. Teda Ty, drahý čitateľ, budeš jeden z prvých, ktorý ho prečíta.
A tak na záver sekcie "o mne" musím dodať dôvod, prečo sa ma písanie, tak úpenlivo drží. Je to túžba, aby moje diela Tebe, milý čitateľ, aspoň na malú chvíľu vyčarovali úsmev na tvári. A keď si odpľuješ, povieš: no tak po tomto môže písať už asi každý.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: