IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zápisky sestričky -stalkerky/ kapitola druhá/ (Eva Adamovicova)10.9.2018
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 10, Komentáre 6

 


 


                                                                                                                                         

               


Za všetkým hľadaj doktora! Jana a ja / kapitola druhá /
         ...ležala som v posteli a čítala spätne svoje zápisky. Som zrelá žena, matka a nemala by som mať romantické sny, ale aj tak ich mám plnú hlavu. Stále myslím na Rowanskeho. Doktor Rowansky! Štyridsiatnik. Fúzatý, vysoký, pevný, zelené oči! Kupodivu s vlasmi bez plešiny s podvihnutou ofinkou a vlastným chrupom.

Hmm no luxusný starší kocúr. Vždy sa pousmejem pri tomto porovnaní.

Momentálne je chudáčik Rowansky v pozícii nováčika. A každý doktor ,,nováčik" je v nemocnici aspoň mesiac slávny. Rowansky bude slávny určite aj celý rok! Som o tom presvedčená. Celučičká nemocnica a hlavne sestričky si šepkajú len o ňom. Ako dobre vyzerá, aký má príjemný hlas, aký je inteligentný a úžasný akoby prišiel z iného sveta. Je ako ,,Medový Joe", pretože ,,limonáda" je málo.
     Rozoberáme ho v službách, po službe, v sprchách, na obede. Riešime jeho prítom ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva24.9.2018
 

Mila Alia.S na to ze Vam nestojim za rozsiahli komentar ste si dala celkom namahu mi to tu natriet. Nie som zurnalistka a ani som nestudovala literaturu....korektury sa uz dnes platia a nemam nikoho kto by mi s pisanim pomohol alebo poradil a neviem ani o nejakom kurze ako pisat knihu...no co dodat....tak vravite zabalit...hmmmmm. Skusim este zabojovat a prestudovat si nieco o pisani knihy.

Alia S. 24.9.2018
 

Na hlavnej stránke mámtalentu v pravom stĺpci v sekcii \"Užitočné linky\" - \"Knihy o písaní\" je veľa kníh, ktoré môžu napomôcť.

Alia S. 24.9.2018
 

Evka, tu si každý tyká, je to v četovej komunikácii bežné a spôsob výmeny informácií na MT nie je nič iné. Ale ak si máme vykať, v poriadku.

Písanie je remeslo ako každé iné. Ani do zdravotníctva ste nevhupli skokom bez prípravy, bez učenia sa. Ani keď budete chcieť vyrobiť hlinený džbán či upliesť sveter, nespravíte to náhodne, ale si niečo zistíte, naštudujete, naučíte sa a budete zdokonaľovať. K tomu som Vás chcela primäť.

Na písanie netreba študovať literatúru či žurnalistiku na VŠ, stačí mať veľa prečítaného, všímať si a chcieť vedieť viac ako iba to, čo Vás naučili (alebo aj nenaučili) na školách.
Nie je to ani o platených korektúrach - na Vaše dielo by sa nechytil asi nik, keďže vyžaduje nielen gramatické a pravopisné úpravy. Je to o chuti vedieť a ponúknuť maximum, podkuté znalosťami. Verte mi, je to vidieť, či autor veľa číta a vzdeláva sa, alebo len má ambície písať a ponúknuť sa ostatným za každú cenu.

Dúfam, že ste sa nahnevali na mňa maximálne a zahryznete sa do toho, po čom túžite, ako sa patrí.

Táto stránka je v podstate pre amatérov, ale predsa len si zaslúži viac ako iba ambície písať bez patričnej prípravy. Je rozdiel robiť chyby občas, z nepozornosti, a robiť chyby z neznalosti. Čitateľ vidí, cíti, vie, či autor len píše, alebo aj tvorí. Myslite naňho pri každej vete.

Veľa zdaru do ďalšej tvorby.

Eva24.9.2018
 

:):) ja mam pracovnu deformaciu ja vykam kazdemu....usmevne ale je, ze hned po napisani komentarov aj toho kde sa ospravedlnujem za prehmat v pravopise, som pisala adminovi, aby ich vymazal....nemala som dnes den ani v praci...nehnevam sa...ja som sa obavala, ze sa budete Vy :):) dakujem. Aj za rady. Pozriem sa na to.

Eva24.9.2018
 

Oprava: rozsiahly komentar... urobila som chybu aj v gramatike pisem z mobilu nekontrolujem sa a mala som prehmat....naozaj sa citim momentalne....

Alia S. 24.9.2018
 

Evka, tvoje diela vykazujú toľko chýb a nedostatkov, že mi nestoja ani za obsiahlejší komentár.

Prepáč, že zostra, ale na rovinu.

Máš veľmi veľké medzery v jazyku, i čo sa tvorby ako takej týka - priama reč, štylistika, diakritika, interpunkcia, atď.

Čitateľ nikdy nebol zvedavý na autorove nedostatky, ale na to, ako vie písať, ako rozohrá hru, ako stvorí dialógy, komplikácie, ako... ako... ako...

Ani len s formálnou úpravou si si nedala námahu, nekontroluješ si po sebe - videla by si, koľko chýb si narobila.
Vety sú teda rozsekané - vieš si predstaviť, že by si si takúto knihu kúpila, ocenila? Určite nie, pretože ak autorovi na svojom diele nezáleží, nemôže čakať, že ho čitateľ ocení. Nahovárať si, že stačí jediný čitateľ, je klamanie samej seba.

Snáď ti týchto pár riadkov pomôže v uvedomení si, že strácaš čas, ak sú ti tvoje vlastné znalosti i tí, pre ktorých chceš tvoriť, ľahostajní.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: