IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zápisky sestričky -stalkerky /kapitola ôsma/ (Eva Adamovicova)19.9.2018
 

2
 počet hodnotení: 5
prečítané 31, Komentáre 7

 


 DNI, AKO BLÁZNIVÝ APRÍL, STRELENÉ AKO MÁJ.


 


          ....som zrelá žena, mám štyridsať plus. Mám dospelú dcéru. Som platonicky zamilovaná. Kto zo všetkých štyridsiatnikov, si može povedať, že miluje tak, až z toho začal písať básničky. Ja som zatiaľ napísala doktorovi Rovanskému iba jednu,  ale aj tak ma to napĺňalo údivom nad sebou a nadšením. "Napísala som z lásky básničku, ja v mojom veku." Hovorila som si hrdo. Rozmýšľala som, či mi prácou v nemocnici, nezačali odumierať mozgové bunky  a môj mozog zrejme dobehol level strelenej gymnazistky. Chovám sa presne, ako baby v tomto veku. Prejdem okolo pracovne primára kardiológie, aj päťkrát denne "úplnou náhodou", ako inak! Tajne verím, že Rovansky o tomto čase opustí oddelenie, alebo príde z operačnej sály. Málokedy mám šťastie, ale ten úsmev a jeho pohľad ma nabije energiou na celý deň.

      Nepripúšťam si konflikty, poznámky kolegýň, pripomienky lekárov ani sťažnosti pacientov. Všetko robím v takej zotrvačnosti a som priamo nad vecou. Nechcela som riešiť audity, nedostatky na oddelení ani sa vyjadrovať k zlepšeniu efe ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Pozorovateľka15.10.2018
 

Prepáč, ja mám len jednu technickú poznámku. Prečo si tie svoje ,,Zápisky...\" nedáš ako jeden román, ale každú novú kapitolu dávaš, ako samostatný román. Neviem, či vieš, že na MT môžeš publikovať len desať diel a koniec viac ti systém neprijme. Keď skončíš a budeš chcieť dať niečo nové tak ich všetky vymažeš a začneš od znova? Čo mi príde nepremyslené a nelogické.

Stretla som sa s týmto javom u viacerých začínajúcich a neznalých ľudí, ktorí sa prezentovali na tomto portáli. Buď ich na to niekto upozornil, alebo skončili, lebo sa dostali len po číslo desať a koniec...

Tak aj ty. Ak chceš dávať viac ako desať kapitol, alebo pridať ešte iné diela tak stiahni všetko, čo si tu zatiaľ dala pod jedno dielo a pod jeden názov.

Moja dobrá rada.

Eva15.10.2018
 

Áno, presne tak chyba nováčika. Ale pri návrate do prvej časti už pridávam kapitoly. Písala som aj o radu na tieto stránky. Admin mi povedal, aby som to zatiaľ nechala tak a potom neskôr to vymazala. Ďakujem, asi nie som ten správny technický typ ale snažím sa zlepšovať :)

Pozorovateľka15.10.2018
 

Čo? Nechala tak a potom vymazala? No to nie je veľmi dobrá rada.

Nie j to zložité. Na začiatku sa objaví malá tabuľka a tam sa značia nové diela. Daj do nej len jedno dielo a označ ho ako nové. Potom prejdi do diela, kde smelo pridávaj nové kapitoly a miesto, kde sa vkladá nové dielo nechaj na pokoji po kým nepôjdeš dávať zase niečo iné.

Viem, že takto je to asi nezrozumiteľné pre človeka, ktorý nie je veľmi skúsený. Ale ak máš chvíľu čas sadni si k tomu, porozmýšľaj. Nie je to zložité, sama uvidíš.

Ja len radím, ako to spravíš je len na tebe. Alebo to nechaj ako ti radili. Pridávaj, a potom vymazávaj. Ale to je podľa mňa zbytočná práca navyše a začarovaný kruh.

Eva16.10.2018
 

....pozriem sa na to, chcela by som začať písať knihu pre deti, je to podľa mňa jednoduchšie, tak dúfam, že sa mi ešte niekde zmestí. Ale ak si pozrieš úvodnú časť zápiskov už tam mám pridané ostatné kapitoly. Zvyšok, čo som omylom vložila ako príspevky vymažem a vložím niečo iné. Dúfam, že to urobím správne.

Eva15.10.2018
 

Som rada ak sa \"zapisky\" pacia. Dakujem.

dadinka15.10.2018
 

...rada čítam tvoje zápisky a tie ponaučenia sú fakt trefné :-))

Eva14.10.2018
 

.....chcem len dodať, že \"zápisky\" vôbec nie sú napínavým románom, nesplietajú osudy hrdinov ani nestupňujú dej. Sú to príbehy a humorné postrehy, ktoré sa točia okolo jednej témy-LÁSKA, a opierajú sa o zápisník jednej zaľúbenej zdravotnej sestričky. Píšem to touto formou a chcem aby sa čitateľ zasmial a videl veci s nadhľadom, s humorom a iróniou. Určite zápisky nie sú dokonalé, majú veľa chýb. Robím ich aj v komentároch / Ach tie prehmaty!!! / Ale učím sa písať knihu a verím že si na stránke www.mamtalent každý nájde to svoje, svoj žáner:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Adamovicova

O mne

....vzdy som milovala literaturu, v skole to boli slohy 😊 pracujem v nemocnici, ale stale tuzim pisat.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: