IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zápisky sestričky -stalkerky (Eva Adamovicova)3.9.2018
 

3
 počet hodnotení: 7
prečítané 48, Komentáre 20

 


NOVOROČNÁ/kapitola štvrtá /


 


    ...po sviatkoch a všetkých novoročných oslavách...sa vždy cez prvý pracovný týždeň, stretnem s Kamilou a Želmírou, bývalými spolužiačkami z gymnázia. Obe sú šťastne vydaté a cez víkendy na mňa nemajú čas. Venujú sa rodine ako väčšina mojich priateliek. Ale naše novoročné posedenie u kávy sa stalo pre nás rituálom.


Mala som v pláne im povedať, že som šialene zaľúbená a lietam v oblakoch z lásky. Pretože opäť cítim motýle v bruchu, mám triašku rúk, búši mi srdce a červenie mi tvár. Túžila som sa im porozprávať o láske takej neopätovanej. Vytárať všetko o doktorovi Rowanskom, ktorý je mojim objektom túžby. Chcela som sa priznať, že po niekoľkých rokoch som pred Vianocami opäť písala list Ježiškovi. Presne taký ako keď Nelka chodila do skôlky a prosili sme o kopu hračiek pod stromčekom.
         Teraz som Ježiškovi písala dlhý list plný nemravných snov a prosila ho aby mi pričaroval situáciu,  v ktorej sa osobne spoznám s jedným úspešným kardiológom. Sľúbila som mu, že ak to pre mňa urobí budem vážne celý rok dobrá, možno si obľúbim a ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Danka24.5.2019
 

Ahoj, super opis životných situácií, budem sa riadiť tvojim ponaučením :-))

Eva24.5.2019
 

Danka :D ďakujem Ty si moja najvernejšia čitateľka a poučenia ber s rezervou.

Mel12.11.2018
 

...tu sa bude zrejme ukončovať lovestory :D

dadinka12.11.2018
 

vidím že príbeh sa odvíja zaujímavo , aj ma to rozveselilo :-)), v živote je všetko asi tak ..., už sa teším na pokračovanie,

Eva12.11.2018
 

dadinka som rada, že čítaš!

Eva H23.10.2018
 

Koľko je jeden cukor/ jedna lyžička cukru alebo jedna kocka cukru.

Eva23.10.2018
 

Eva zdravi Evu😊 no myslela som na kocku, sice v restike by mi priniesli maly papierovy sacik, ak by som si pytala cukor😊....kazdopadne kava bola dobre sladka ☺ aj taketo podnety ma tesia.... 😊 dik😉

Ellia S.23.10.2018
 

Ha ha :) Ísť na dovolenku so svokrou. Dobré, som sa zasmiala :)

Eva23.10.2018
 

Ellia S. som stastna ak sa smejes😊 ja sa pri tvojom dielku cervenam 😊😊😊 drzim palce!

Ellia S.23.10.2018
 

Mas svoj humor a to je dobre. Vidiet, ze ta pisanie naplna. Nikdy sa nedaj nikym a nicim odradit. Len pis, ako ta uspokojuje, ako to citis... Cim viac piseme, o hocicom, tym viac sa nevedome zlepsujeme a uspech sa jedneho dna dostavi sam, uvidis... No a moje dielko... 😁 Skusam pisat aj takuto verziu v literature 😁, defacto, nedavat si servitku pred usta. Viem, ze tento styl si ludia bud zamiluju, alebo celkom odmietnu. Ale kazda skusenost v pisani je cenna, aj takyto vystrelok, aky prave pisem 😁

Eva14.10.2018
 

...ešte chcem povedať, že \"zápisky\" vôbec nie sú románom, nesplietajú osudy hrdinov ani nestupňujú napínavo dej. Sú to len príbehy a humorné postrehy, ktoré sa točia okolo jedinej témy - LÁSKA. Pritom sa opierajú o zápisník zaľúbenej zdravotnej sestričky. Chcem aby sa čitateľ zasmial a veci videl s nadhľadom, cítil s mojich príbehov humor a iróniu. Nemám rada smutné veci. Príbehy nie sú dokonalé, možno je tam plno chýb / aj v mojich komentároch ACH TIE PREHMATY!!!! / ale ja sa zatiaľ učím písať knihu.....ale chcem písať \"zápisky\" touto formou. :D:D

xxx14.10.2018
 

Mala som pätnásť a chcela som chodiť s chlapcom, ktorého som stretávala cestou do školy. Nepoznali sme sa. Ktosi mi povedal, aby som celý zošit zapísala jeho menom. Urobila som tak, verila som tomu. Dnes sme manželia už dvadsať tri rokov. (To je z môjho života.)
No dobre a teraz k tvojím zápiskom. Prečítala som tri kapitoly. Je to...rýchlo zbúchané, tebou neskontrolované. Dávaj sem (niekým, kto ti pomôže) skontrolované kapitoly. Vyhneš sa nepríjemnej kritike a nebudeš sa musieť ospravedlňovať, že sa ti prvá kapitola nepáči. Niektoré vety rušia, chyby som našla, opakované slová a vety. (vynechané a, som, atď.) Jeden dlhší odsek som musela trikrát prečítať, aby som vedela o čo sa jedná. Prečítala som len tri kapitoly. Nechcem ti radiť v zlom, ubližujúcu kritiku nemám rada. Dôkladne premýšľaj, čo píšeš. Pokojne aj viackrát sa zahĺb do toho. Neponáhľaj sa, máš čas. Podľa tvojho písania, usudzujem, že si mladá. Opakovane dokola...debilný frajer...ma zakaždým pichlo. Škrtaj, vyhadzuj, zamieňaj, opravuj. Takže veľa zdaru. Pokračuj keď ťa to napĺňa radosťou a ak máš talent na písanie, raz to pôjde.

Eva14.10.2018
 

....tak to je krásne, že ste od 15 rokov spolu. Ďakujem za rady. Svoje články nechávam čítať kamarátkam a prosím ich o podnety a nech hľadajú chyby. Aj sa sa stále kontrolujem ale, hoci mi slohy išli celkom, knihu sa učím písať. Je pravdou, že niektoré prídavné mená nemením, ale nasvál. No som veľmi rada za názor, motivuje ma to zlepšovať sa.

Ellia S.12.10.2018
 

Je tu asi zo desať autorov, ktorých pravidelne čítam a ty si jeden z nich. Tvoje zápisky majú humor, situácie zo života, a aj sa viem zasmiať z toho, ako sa tu baží po doktorovi Rovanským :) Držím prsty, nech ťa láska k písaniu nikdy neopúšťa.

Eva12.10.2018
 

Ellia.S ďakujem srdečne:) to ma teší, som veľmi rada za ten smiech :) o to mi vlastne ide,o ten pohodový pocit a tiež držím palce!

náročná čitateľka11.9.2018
 

Keď ti môžem poradiť, takto to robím ja: vo worde si napíšem kapitolu, opravím chyby/aj tak ich mám aj po oprave ešte mrte:)/a vložím na stránku. Klasicky: ctrl c-ctrl v.
Ďalšiu kapitolu vkladám pod ten istý názov ako ,,nová kapitola,,. Držím palce

Eva11.9.2018
 

...ďakujem srdečne, už sa mi to podarilo,vložila som prvú a druhú kapitolu po tejto úvodnej. Len tá prvá sa mi až tak nepáči, bola prepísaná narýchlo od veľkej radosti s prehmatmi.Nepáči sa mi. Povedala som si, že ak sa nájde po úvodnej aspoň jeden čitateľ, tak vložím prvú :) čitateľ sa našiel aj celkom milý a povzbudzujúci komentár:)....u druhej som si dávala viacej pozor aj keď tie chyby sú asi zákon schválnosti:) Dúfam, že sa budú aj moje ďalšie kapitoly páčiť a nájdu čitateľov. Ďakujem ešte raz aj za rady.

Alia S. 24.9.2018
 

Nič narýchlo robené nie je dobré, každá kvalitná práca žiada veľa času.

Eva9.9.2018
 

...ďakujem za milú reakciu, problém mi robí vložiť text a práca s ním, som nováčik...aj keď sa kontrolujem 5x vždy nájdem nejakú chybu na ploche,neviem či únava ?!? Povzbudilo ma to :)

náročná čitateľka9.9.2018
 

Fajn, keď trošku upravíš vety, aby išli za sebou plynulejšie. Nemyslím odseky, tie sa mi práve páčili. Čítalo sa mi príjemne, oddychovo a občas som sa pousmiala, čo je asi dobrý začiatok. V pokračovaní očakávam napätie a erotiku aj ten tvoj humor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Adamovicova

O mne

....vzdy som milovala literaturu, v skole to boli slohy 😊 pracujem v nemocnici, ale stale tuzim pisat.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: