IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zastávkový (Marek Matuška)18.1.2011
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 148, Komentáre 0

 
Zastávkový
 Zdvihol som hlavu. Nejaký zvuk. Ešteže sa zo spánku preberiem tak rýchlo. Striaslo ma. Vybehol som na cestu. Nič. Len šum lístia. Šuchot prefukovaného snehu po ceste. Zuniaca pouličná lampa, ale to nebol ten nový zvuk. Sluch mám predsa výborný…
Vpravo v diaľke niečo cinklo a škríplo. Predsa sa len niečo deje. Priložil som hlavu ku koľajnici. Áno. Je to ona. Prvá električka. Predzvesť rána, ako keď zakikiríka prvý kohút. Presne. Je ešte len kdesi za zákrutou. Prvý spoj, sem na sídlisko. Väčšinou prázdny. Veď kto by vstával tak skoro?
Vrátil som sa k lavičke a štuchol do Milana. Strhol sa a z ruky mu vypadla fľaša. Bola prázdna… ani sa nerozbila. Ale sídlisko ešte spalo a fľaša narobila poriadny buchot. Milan preľakane zažmurkal. Deka, ktorou bol zakrytý, z neho skĺzla. Oplzlo zahrešil a kopol ma do nohy. Kašľať naňho. Neurobil to prvýkrát… aj tak ho mám rád. Za chvíľu sa začnú trúsiť prví pracanti. Je zima, ale čo by sme chceli v januári? Ortuť teplomera sa určite už schovala v zásobníčku.
Začalo sa blýskať. Zaliezol som pod lavičku. Búrka v janu...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Marek Matuška

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: