IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zatmenie (Petra Marie Ondrejkovičová)30.10.2013
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 492, Komentáre 4

 
1. Sivý vlk
Úvodné rozprávanie
Astronómovia vám povedia, že Mesiac nie je nič viac a nič menej ako tvrdý kus skaly, kde nemôže žiť žiaden tvor, kde niet vzduchu ani vody a kde sa v kvílení smútku a osamelosti nenesie žiaden živý hlas.
Jednoducho miesto smrti a všadeprítomného chladu a hluchej prázdnoty. Ríša noci bez konca.
Ak by ste oslovili človeka žijúceho pred mnohými storočiami pravdepodobne by vám pomedzi prehnité zuby vysvetlil, že Mesiac je oko Boha a kto doň pozrie s nekalým úmyslom dočista oslepne.
A blázon by o našom spolupútnikovi vyhlásil, že je to obrovský kus guľatého syra, z ktorého niekto v jednom kuse ujedá a potom ho znova múti z mlieka Mliečnej dráhy. Ale ani astronóm, ani stredoveký človek ani prostý blázonko nemajú pravdu. Pravdu poznajú len rozprávkari.
Oni vám povedia, že na Mesiaci vôbec nie je tak mŕtvo a smutne, ako sa môže odtiaľto zdola zdať. Práve naopak. Pretože tam žije dievča z Mesiaca.
Dievča z Mesiaca nemá meno, tí, ktorí o nej vedia ju volajú prosto Dievča z Mesiaca.
Nikto nevie, kde sa vzalo, odkiaľ prišlo, ale najskôr tu bolo odjakživa. A prečo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Laura =)2.11.2013
 

Peťuška, môj koment sa bude niesť v duchu predošlého... ČIARKY!!! príliš dlhé vety!!! veľmi zle sa to číta.. začnem čítať vetu, a kým sa dostanem k bodke, už neviem, čo bolo na začiatku.... to sú dve rady, pridám ešte tretiu: pridávaj trolilinku kratšie kapitolky, pritiahneš tak viac pozoronosti, pre nás busy people, čo sem obdbiehame na mobiloch, cez obedné prestávky... (a áno teraz aj v sobotu dopoludnia), ibaže radšej kratšie časti a častejšie :) k obsahu ani fantázii sa nejdem vyjadrovať.. zatiaľ ma odradili tie chybičky.... ale vrátim sa určite

Peťa2.11.2013
 

Ahoj :)
Pravda. Niektoré vety, hlavne v druhej časti príbehu som mala vskutku pridlhé. Prebehla som, skrátila a podopĺňala som niektoré čiarky. Ach, určite nie všetky...:(
Pôvodne bola každá kapitola samostatný príbeh, preto asi tá dĺžka. Popremýšľam nad tým, či to teda neskrátiť.
Ďakujem za komentár aj čitateľskú priazeň
a ešte príjemný zvyšok víkendu :)

Felis Catus31.10.2013
 

Pekný príbeh, ak sa to dá zatiaľ posúdiť (predpokladám, že bude pokračovanie). AJ sa mi páči ako píšeš, s ľahkosťou a veľkou fantáziou. Možno až trochu príliš veľkou. Mám totiž dojem, že je toho v tom príbehu trochu priveľa, mesiac, dievča, sny, vlky, schody, noc, temná strana, pavúky, atď, atď, až sa v tom čitateť stráca. Akoby si sa bála, že viac nenapíšeš, a snažila tam napchať čo sa dá. Aj vety sa mi zdajú trochu pridlhé, veľmi rozkonárené
a plné odbočiek, navyše dosť chýbajú čiarky. Mimochodom, hneď prvá veta je nejaká čudná, asi ti tam chýba slovo.

Možno je to len vec vkusu, ale podľa mňa menej je viac, hlavne pokiaľ chceš písať pre deti. Pritom sa mi tvoj štýl písania veľmi páči, navyše vidno, že už píšeš dlhšie a máš s tým skúsenosti. Len si myslím, že netreba všetko vystrieľať hneď v prvej kapitole.
Alebo je tvoj arzenál taký veľký, že toto je len primeraná dávka? V tom prípade ja, obyčajný smrteľník, na to nestačm...

Peťa1.11.2013
 

Zdravím,
ďakujem za komentár aj za upozornenie na stratené slovo, ktoré som si na svoju škodu nevšimla. Neviem kam sa podelo, asi Windows škriatok zaúradoval.

Fantázie je tam veľa to uznávam, nekrotila som sa a chcela som prostredie, pravidlá, dokonca históriu vymysleného sveta vykresliť čo najpresnejšie tak, ako som si ho predstavovala. A moja spletitosť, nuž... možno ani nepíšem pre deti, ale skôr pre tie väčšie a skoro už dospelé deti :)hádam si môj štýl čitateľov nájde.
V každom prípade sa teším na ďalší prípadný feedback :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Petra Marie Ondrejkovičová

zet.jpg
O mne

Písanie o mojej osobe mi nikdy nešlo, takže jediné na čo sa zmôžem budú asi suché fakty: som študentka UK z Bratislavy, 24 ročná a viac či menej úspešne píšem od svojich 7, teda na tento rok pripadá moje 15te výročie :D Asi dokončím tento nepodarený "O mne" komentár a pôjdem to nejakým spôsobom (najradšej kreatívnym) osláviť.

Moje naj
kde ma môžete sledovať :)

twitter
Portfólio
blog

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: