IKARIKAR http://www.ikar.sk

Závislá na tvojom hlase (Ľudka)8.7.2012
 

4
 počet hodnotení: 10
prečítané 835, Komentáre 26

 
Závislá na tvojom hlase - Prológ
Prológ
 
     Môj život je stereotyp. Každý deň čakám, že sa udeje niečo výnimočné. Včera v noci som nemohla zaspať a tak som premýšľala. Uvedomila som si, že nestačí čakať, lebo pre zmenu musím urobiť niečo aj ja sama. Nehovorím, že som sa o to doteraz nepokúšala, no veľké veci to nikdy neboli. Nie som typ, ktorý sa zmien v živote nebojí. Práve naopak. Mám veľa otázok ktoré začinajú slovami "Čo ak by...". Každé rozhodnutie má svoje následky, a práve tie, sú úhlavní nepriatelia mojich myšlienok. Jednoducho nie som ten typ človeka majúci za sebou kopec ľudí a priateľov, ktorí sa za neho postavia a podporia ho aj keď je jeho nápad úplná katastrofa a nesúhlasia s ním, no pre svoju reputáciu a zapadnutie do partie spravia čokoľvek. A tak aj podporia. Čo už...je to smutné, rozmýšľanie ľudí je smutné. Takéto scenáre sledujem v mojom okolí dosť často. Občas si pripadám ako dosť skrachovaný jedinec, ktorý sa narodil v zlom...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Katka2.11.2012
 

Ahoj.Nie som spisovatel, sice nejake basne uz tmolim niakych desat rokov.Zhltla som vsetkych 19tnast kapitol za tento vecer.Ani som necitala komentare.Par chyb som nasla ale nechcela som si nechat ujst nit pribehu.A som si vravela,že ti to tam isto už ktosi napisal.Ine pismenka v slovach vacsinou.Ak ti to vydaju isto kupim neterke do Anglicka.Drzim paste.Tesim na dalsie riadky.

Ľudka25.11.2012
 

Ahoj, dlho som tu nebola a dlho nepridala žiadnu kapitolu, no tvoj komentár ma neskutočne potešil. Veľmi rada by som tento príbeh prerobila, popracovala na ňom natoľko aby raz naozaj vyšiel, no momentálne nemám čas. Som v maturitnom ročníku, chystám sa na medicínu, doučovania a tak, no nezabudnem na to, písanie ma veľmi baví a pokúsim sa nájsť aspoň nejakú voľnú chvíľku na pokračovanie príbehu :) Ešte raz ďakujem za pekné slová ;)

Kikuš24.8.2012
 

Ahoj Ľudka!
K Tvojmu dielu som sa dostala prostredníctvom zaujímavého banneru. :) A keď som zbadala, že dej je aj z oblasti hudby, ešte viacej ma to oslovilo. Tvoj štýl písania myslím si, odpovedá aj tomu veku 16 ako si tu už spomínala. Ale miestami prekvapíš. A takto sa mi to veľmi páči. Je to pútavé a som zvedavá ako sa čo vyvinie. :)
P.S.: Chcela by som sa opýtať, či klikáš na tú ikonku \"Informovať zaregistrovaných\" alebo také dačo. Klikla som na odoberať tvoje nové kapitoly ale o tej poslednej mi neprišiel email ako by mal. Teda, myslím, že to tak funguje... Nabudúce prosím klikni aby som si to hneď mohla prečítať. ;) Vďaka!

Ľudka24.8.2012
 

Jeeee takže banner aspoň splnil svoj účel, to som rada :) V skutočnosti mám už 18, hrdinka v diele 17 a tento príbeh bol napísaný keď som mala 16, až dokončenie dopíšem teraz.Ja sama som zvedavá ako to nakoniec \"vypáli\". Celý koniec už mám v hlave len keď príde čas musím to už konečne aj napísať. Keď dávam kapitolu nezaškrtávam informovanie, pretože doteraz som ani nevedela ako to funguje ale tak už budem ;) A ďakujem za pochvalu aj keď mám ešte čo zlepšovať :)

Kikuš26.8.2012
 

Áno, tak som to dopre pochopila s tým vekom. :) Vždy sa dá čo zlepšovať, ešte si mladá, to isto príde postupne. Je to super, drž sa svojho štýlu. A mimochodom o tejto kapitole už mi prišiel mail, tak to funguje. :) Veľa šťastia a inšpirácie prajem! ;)

KattyNka15.8.2012
 

Si talentovaná mladá baba. Tvoja práca sa mi páči. Nech sa ti darí a teším sa na ďalšie časti.

Ľudka17.8.2012
 

Ďakujem, každý kladný ohlas vždy poteší. Budem sa snažiť nesklamať :)

Natália M.6.8.2012
 

Ahoj Ľudka,
každou kapitolou je to lepšie a lepšie a ja chcem stále viac!
Stela je skvelá, vie čo chce a to sa mi páči.
Už sa teším na pokračovanie :)
P.S. Som úplne ponorená do tvojho diela, stávam sa závislou haha.

Ľudka7.8.2012
 

Ahoj,
tak to ma nesmierne teší, že to dokázalo natoľko zaujať. Mám aspoň motiváciu zlepšovať sa. Ešte raz ďakujem :)

Palo24.7.2012
 

Čítanie nie je nudné a to je veľmi pozitívny jav. Predbehla si rovesníkov o pár rokov dopredu. Písaním prídeš na všetko sama, stačí že máš náskok , rozhľad, IQ a EQ. Držím palce.

Ľudka24.7.2012
 

Na EQ si zakladám :) Som asi taký typ človeka, ktorý dá často prednosť EQ pred IQ, čo občas nie je dobré, ale stojím si za tým, že je to aspoň ľudské. Komentár ma veľmi potešil, vážim si to. Ďakujem za čas strávený nad mojim príbehom ;)

Karol20.7.2012
 

Síce sa to číta ľahko a je to aj príjemné, no mne osobne tam prekáža akási absencia pútavosti a príbehovosti. Veď v posledných dvoch kapitolách sa dokopy nič nestalo. Zišlo by sa im zlepiť sa dokopy a ešte aj k nim niečo poriadne dopísať. Však začiatok novej kapitoly znamená, že sa stane niečo nové, dôležité, nie? :-)V celom diele si pamätám dohromady 2 udalosti (prijatie do speváckej súťaže či čo to bolo a návrat Tomáša a jeho brata) a to máš 6 kapitol. Také tie kecy medzi kamarátkami, si myslím, nikoho nezaujímajú, radšej nech sa čosi stane ;-)
(Hej, je divné, keď chlap komentuje dievčenské romány, no snažím sa poradiť a nebyť zaujatý.)

Ľudka20.7.2012
 

O to viac si komentár vážim keď je od chlapa, ktorý sa snaží byť nezaujatý ;) Neviem, ja viem povedať, čo sa v týchto kapitolách odohralo. Tu išlo o to, aby si čitateľ uvedomil, že s tým Tomášom nie je čosi v poriadku a že nejde len o jeho návrat ale že sa tu príbeh začína dosť zamotávať.
Na druhej strane súhlasím s tým, že kapitoly by sa dali zlepiť dokopy a neuškodilo by to, lenže osobne dlhé kapitoly rada nemám a ľahšie sa to číta takto.
Aj tak nad tým ale porozmýšľam a dúfam, že v nasledujúcich kapitolách to bude pôsobiť ináč :)

nikola14.7.2012
 

prijemne citanie, konecne mam co doobeda robit :)) take odpocinkove :))

Ľudka14.7.2012
 

To ma teší ;) Ďakujem.

Klaudy13.7.2012
 

Ahoj, neuveriteľne mi to pripomína môj štýl písania v niektorých starších dielach, dokonca je to z rovnakého prostredia a tiež je to o spolužiačkách, ktoré majú v triede zopár nepríjemných báb a dokonca sa jedna tiež volá Daniela! :D Takže si mala úplnú pravdu, keď si vravela, že môj spôsob písania ti je podobný :). A tak nemôžem nič dôležitého vytknúť ;). Jediné, čo mne osobne niekedy na knihách prekáža, je, že dej je príliš rýchly a akoby prvoplánový, no zároveň je to aj dobré, lebo to čitateľa nezdržuje zbytočnými opismi a vnútornými monológmi, ktoré sú zas mne v mojich dielach opakovane vyčítané :D. Čiže hodnotím veľmi pozitívne, číta sa to príjemne a dokonca som sa našla v niektorých myšlienkách hlavnej postavy, čo ma ešte viac motivuje čítať ďalej ;). Veľa šťastia :).

Ľudka13.7.2012
 

Ďakujem :) Takže som mala pravdu :D Tak čo ešte dodám, nie sme profesionálky a máme čo zlepšovať, je len dobré vedieť kde začať, čo vieme vďaka vzájomným reakciám, ktoré pomôžu posunúť sa ďalej :)

Klaudy13.7.2012
 

Presne tak :). Teším sa na ďalšiu kapitolu ;). Tvoje dielo je zatiaľ takmer jediné, ktoré som prečítala úplne celé :).

Natália M.12.7.2012
 

Ahoj Ľudka,
takže keďže si aj ty mne ohodnotila dielko, tak som pre zmenu aj ja zavítala k tebe. Tvoje vyjadrovanie sa mi páči, zaujalo ma to, ale niečo mi tu akosi nesedelo.
Začala si predstavovať svoju hl. hrdinku. Ihneď si dala dátum narodenia, meno, vek. Myslím, že to sa tam akosi nehodí, keby si radšej Stelu zoznámila s čitateľom nejakou udalosťou, činnosťou prosto, aby sme sa my čitatelia o nej dozvedeli prostredníctvom určitej situácie a nie jej opisu.
Úprimne mi tvoje dielko pripomína denník mladej dievčiny, teda ak to nie je zámer. Ak je to zámer, je to perfektné.
Ľudka, prajem ti veľa šťastia, fantázie a určite to tu budem chodiť čítať. Mňa to prosto zaujalo :) .

Ľudka12.7.2012
 

Zdravím :)
Áno, máš pravdu k tomu opisu hlavnej hrdinky. Bolo mi to tu už vytýkané a beriem to. Pôvodne ten prológ bol hneď prvá kapitola s názvom Teší ma, som Stela, no potom som si uvedomila, že prológ by sa hodil a vymenila som to. Tak už viem, že som urobila blbosť a poučím sa pre budúce prológy ;)
Každopádne som rada, že si si našla čas ohodnotiť moje dielko a za to veľmi pekne ďakujem. Každá kritika, pochvala, proste názor ma posúva ďalej a už len to, že si niekto našiel niečo, čo ho oslovilo ma vie veľmi potešiť.

Veronika :)12.7.2012
 

Ahoj Ľudka!
Včera som si klikla na tvoje dielko a začítala som sa. Romány z takéhoto prostredia ma veľmi nebavia, ale musím sa priznať, že ten tvoj ma dosť zaujal. Po prečítaní prvej kapitoly som klikla na štyri hviezdičky a s dobrým pocitom na duši som sa rozhodla, že ak príde pokračovanie, určite sa doňho začítam. :)
Len tak ďalej :)

Ľudka12.7.2012
 

Ahoj Veronika!
Nesmierne si ma potešila. Ďakujem aj za krásne hodnotenie. Dúfam, že pokračovanie nesklame takisto a príbeh ťa zaujme ešte viac :)

Ľudka10.7.2012
 

Ďakujem za postrehy. Áno, je to skôr taký opis. Pôvodne som tam mala načrtnutú aj scénku ale potom som to vymazala a dám to až do prvej kapitoly.
A tie postavy, s tým súhlasím. Dám si na to nabudúce pozor, teraz to snáď čitateľ prekusí :) Neskôr, ak sa dočkám aj iných názorov to možno aj upravím.

Naty9.7.2012
 

Ahoj Ľudka,

hneď na začiatok musím pochváliť tvoj vyjadrovací štýl. Je vtipný. Je vidno, že už máš dajaké skúsenosti. Ale má to jednu chybu. Prológ je pekný, zoznamuje čitateľa s prostredím, ale celé mi to príde ako opis. Prológ by mal čitateľa stiahnuť do deja dajakou scénkou, nie naňho hneď na úvod všetko vychŕliť plus ešte veľa mien kamarátok hlavnej postavy. Iní na to možno budú mať iný pohľad. Takýto je ten môj. Takže k príbehu sa určite ešte vrátim, keď pridáš ďalšie kapitoly. :)
P.S Nie že si budeš myslieť, že ma prológ hneď odradil. Len som zhrnula svoj názor.

Zuzka11.7.2012
 

Musím na to reagovať. Ten prológ mi priešiel trochu fádny, opisný. Nič, čo by nemalo byť v prvej kapitole. Keď som chodila na strednú, mala som podobné názory, ako ty Ľudka.Ale vytkla by som štýl písania. Nechcem sa ťa dotknúť, ani nič podobné, jednoducho mám pocit, akoby som čítala denník zo strednej. Priama reč je zvláštne rozdelená, a nie je jej tam veľa. Keď som svj prvý román posielala do vydavateľstva, vytkli mi, že neobsahuje príliš priamej reči. Pretože román a teda aj kniha je ako film, ktorý pozeráš. Hlavné postavy by mali veľa komunikovať a taktiež mi tam chýbajú opisy. Napríklad, keď hlavná hrdinka Stela ide do kabinetu, profesorka jej povie, čo je vo veci. Chýba mi tam podrobný opis, ako profesorka vypadala, ako sa tvárila, ako sa tvárila Stela. Jednoducho veci, ktoré by ma na knihe zaujali. Ani mne sa veľmi nedarí presadiť sa ako spisovateľka, snažím sa však o to robiť to čo najlepšie. A z recenzií, ktoré mi chodia viem, čo ľudia majú radi. Majú radi pútavé čítanie, niečo, čo ich zaujme. Zatiaľ som to žiaľ v tvojej práci nenašla, ale možno neskôr, keď viac vyzrieš. Každopádne nie je to zlé a budem ti držať palce pri ďalšom písaní, no mňa to žiaľ neoslovilo.

Ľudka11.7.2012
 

Ďakujem za reakciu :) Beriem si rady k srdcu a posnažím sa do budúcna na to myslieť. Táto poviedka bola písaná ešte keď som mala 16, no zverejniť ju na tejto stránke som sa rozhodla až teraz aby som vedela presne toto, aké reakcie na to budú. Neupravovala som dej, ani hlavnú myšlienku iba štylistickú stránku a chcem len podotknúť k tej priamej reči. Dala by som jej tam možno viac ale dielo som náročky písala tak, aby tam bolo spomenuté všetko a v čo najkratšej forme, pretože poviedka je kratší útvar ako román a ja román nepíšem. Snažím sa točiť okolo jednej podstatnej udalosti a nepliesť do toho druhú. To bol taký môj hlavný cieľ.
Ty už máš zrejme viac skúseností, čo súdim podľa komentára. Nechám sa poučiť a prajem veľa šťastia. Nech sa raz pošťastí :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ľudka

fe8ac5ce56_80946883_o2.jpg
O mne

19 rokov. Romány, ktoré mám načaté vznikli keď som bola mladšia, novšie časti dopisujem teraz a čo-to upravujem. Mojim snom je písať texty piesní, no písanie všeobecne ma baví vo všetkých smeroch. Myslím, že v jednoduchosti je krása a preto v mojich dielach nenájdete veľké slová. Nanajvýš veľké veci vyjadrené jednoduchými slovami :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: