IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zbierka básní: Kaleidoskop (Molly)20.4.2013
 

3
 počet hodnotení: 23
prečítané 2431, Komentáre 89

 
Náš deň
Ihly tvojich očí
vytetovali do spomienok
náš veľký...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Amadeo27.4.2015
 

Vitaj späť Molly v novom šate :)

sysel26.4.2015
 

Som na teba myslel ;-)

saf10.10.2014
 

Ty nie si náhodou Ga.Ne dcéra?

Amadeo31.7.2014
 

Molly, Molly, nemôžeš tam dávať také klišé. Vyhoď lásku a skus niečo iné napr.
:
Napadla ma myšlienka
vyskúšať ťa zo mňa
Márne čakám odpovede
na pádové otázky
v treťom páde som ja

Alebo inak. Aj tú rybku zmeň. Pohraj sa ešte.

Molly31.7.2014
 

Ahojky, Amadeo

Si zlatý a máš bohužiaľ pravdu. Prestalo mi to písať a tak veľmi chcem. Stiahnem tú báseň. Dík za kritiku. Určite pomôže, teda budem sa snažiť. Pekný dníček

mira23.7.2014
 

o harmónii - to je akože čo? výstrižky poučného článku z časopisu pre laických psychológov?

s poéziou to má pramálo spoločného. je to žalostné.

Molly31.7.2014
 

Ahoj, Mira

Až teraz som si našla tvoj komentár. Napísala som to, čo som cítila. Zrejme to nevyšlo. Vďaka za návštevu

Natália18.7.2014
 

Molly, \"Loď\" patrí k tvojim lepším prácam, akurát ten gr. rým \"noblesy, kontesy\" ma vyrušil, to druhé skús vymyslieť ináč a nemusí sa rýmovať. To je môj názor. Prajem veľa nápadov.

Molly18.7.2014
 

Ahoj, Natália

Juj, vďaka za návštevu aj radu. Pekný víkendík

Amadeo17.7.2014
 

\"Loď\" sa mi páči Molly

Molly17.7.2014
 

Ahoj, Amadeo

ďakujem za návštevu. Priznám sa, že som čakala tvrdú kritiku.
Pekný večer

Milan Hajaš6.7.2014
 

Milá Molly,
veľmi sa mi páči tvoja tvorba, vieš o čom píšeš, máš čo povedať. Chcel by som Ti pomôcť, kedysi som robil podobnú chybu ako ty a chcem aby si sa jej vyhla a bude to dobré. Tvoja básne sú plné klišé. Ten spôsob podania, to všetko, akým štýlom píšeš, nie je správne. Nechcem byť z tých, ktorí Ťa budú len kritizovať. Chcem Ti pomôcť a tvoju tvorbu len chváliť. Skús viac čítať súčasnú poéziu, škrtaj, nezverejňuj báseň hneď po dokončení a hlavne pozor na klišé obrazy. Vyber si tému a bežnými slovami bez klišé s nápadom vytvor báseň s veľkým B. :)
Pekný dník.

Molly6.7.2014
 

Ahoj, Milan!

Tebe sa to ľahko povie. Ja sa tak snažím, ale nejde mi to tak ako by som chcela. Spm rada, že mi chceš pomôcť a za to ti ďakujem.

sal7.7.2014
 

:-)

Natália6.7.2014
 

Molly, už si tu dosť dlho, aby si vedela, že čo je gramatický rým a klišé \"láska, neha, srdce\". Je veľa zaujímavých slov a spojení, ako tú istú vec napísať. Držím ti palce pri ich hľadaní, lebo viem, že si usilovná a plná citu.

Molly6.7.2014
 

Ahoj,Natália!

Dlho veru a stále som na začiatku. Chcelo by to naspäť na hodiny slovenčiny. Vďaka za komentár.

gregor29.6.2014
 

Molly, máš očividne čo povedať, avšak forma a spôsob podania je žalostný. Žiaľ.

Milan Hajaš29.6.2014
 

Ahoj Molly,
báseň \"Pod povrchom\" sa mi veľmi páči.:)

Molly6.7.2014
 

Ahoj, Milan

Ďakujem za pochvalu. Nie som na ňu veľmi privyknutá.Väčšinou ma tu čakajú zlé komentáre s výhradami. Písanie ma ale strašne baví, a tak si píšem aj naďalej. Pekný dníček.

sal18.6.2014
 

Nie vždy Molly
Nie vždy

Molly18.6.2014
 

Ahoj, Salamander

Vďaka za komentár a návštevu. potešila. Nejako mi to vôbec nepíše. O to viac Ti ďakujem

gregor18.6.2014
 

Skutočnosť, že výpoveď nasekáme do veršov a sem tam použijeme inverziu (prehádžeme slovosled), z tohoto neurobí báseň. Nikdy!

Je to len sentimentálne, neobjavné, presladené konštatovanie. Poézia to nie je.

Natália23.5.2014
 

Molly, prvé štyri verše sú nádherné, ale ostatné hmmmm. Vieš báseň treba dlho, dlho prepisovať, kým sa vyčisti. Prajem ti veľa nápadov.

Natália2.6.2014
 

Komentár sa týkal básne \"O veveričke\".

Mária Blšáková23.5.2014
 

Mne do oka udrel len oriešok. Vyzerá to, že hádzala ten istý :) ale veľmi milá veverička :)

Amadeo23.5.2014
 

Molly, chce to ešte tvar pavúka z písmen.

Molly23.5.2014
 

Amadeo, ahojky

Teší ma, že ma niekto aj navštívi. Inak pavúka sa bojím.

Natália23.5.2014
 

Dobrý nápad Molly a zaujalo. Podľa mňa ešte treba dotiahnuť časy, ktoré sa pletú a \"chvost ako škorpión\" vynechať aj posledný verš. Veľa ďalšej inšpirácie prajem.

Molly23.5.2014
 

Natália,

želám ti pekný deň a veľká v´daka za rady. Ďakujem samozrejme za návštevu.

ta3peto22.5.2014
 

Ako tak čítam tvoje básne sú krátke ako život, ja píšem vždy rozsiahle 1-2 A4 stranové prebásnené príbehy,sny,zážitky,úvahy,blúdenia,túlenia,splynutia,milovania,dráždenia :P je to všetko krásne len v tvojich básniach je len úvod, urobíš mi chuť na tie texty,vžijem sa do toho a hneď to pominie :(

Molly22.5.2014
 

Ahoj, Peťo

nie som zvyknutá na pochvalu veľmi. Skôr čelím kritike. Píšem si len tak pre radosť a teším sa, že sa Ti moje básničky páčia. Pekný dníček

ta3peto22.5.2014
 

Zabudol som sa predstaviť ta3peto Peter Bežec Kružliak

krásne22.5.2014
 

Moji chcel by som ťa poznať a dopisovať si s tebou básne, vynásobiť si vzájomne čas,ja píšem úplne presne rovnaké texty, vieš prirovnať lásku a smútok úplne ku všetkému ako ja, nádhera

greg16.5.2014
 

Niečo tak sentimentálne-patetické som dávno nečítal.
To myslíš vážne? Vraj \"poézia\"???

Amadeo16.5.2014
 

Molly, dážď, voda búrka je nevďačná téma práve preto, lebo je neustále opakovaná a nájsť nevšedné spojenia a slová je veľmi ťažké. Za zmienku stojí \"scéna nechcená\". Prajem veľa inšpirácie priamo v daždi

Molly25.3.2014
 

Ahoj, Jeremy!

Pekný večer a ďakujem za rady. Už dlhšie sa mi nedarí.Nie som v dobrej pohode.Ale snažím sa, ver mi.Akosi čas priveľmi rýchlo beží a na nič nie je dosť času.
S pozdravom

Jeremy25.3.2014
 

Molly, píšem to ešte raz, lebo toto konkrétne sa mi pozdáva, len to chce prepojiť verše - zmes obrazov, čo čitateľa na konci prinúti trocha rozmýšľať, trochu hlbší ponor pre pointu - napr.:
chcem sa v tebe znova zobudiť
ale ako
keď i prítomnosť mi
uniká

HEVIER v básni pre deti napísal - báseň sa píše ťažko. Ja dodám, že niekedy sa aj ťažko čítajú. Ale to nie je ešte Tvoj prípad. Pekný večer, Jeremy

gregor21.3.2014
 

mocnÝCH, známYCH, neznámYCH, podobnÝCH, mužskÝCH, zamotanÝCH, ženskÝCH + voňajúcich, prebúdzajúcich!?!

Nemyslím, že niekto, kto svoje texty vystrčí na verejný LITERÁRNY portál, to môže myslieť vážne s poéziou, ak sem taký text dá. Prepáč, molly, ale snaha nestačí. Ani chuť nechať iným odkaz. Toto by aj v šuplíku malo dosť pofidérnu popularitu.
Už len dodám, že vďaka spojeniu \"tichosť minulosti\" (ani neviem, či je to GM, či akási iná pohroma), som včera s veľkým sebazaprením od textu odišiel a radšej ti nenechal reakciu, ktorá by bola oveľa znechutenejšia ako dnes.

gregor16.3.2014
 

Zaujali rýmy v prvých štyroch veršoch. Tie sú neokukané, fajn. Ak sa ale rozhodneš používať rým, treba si celú záležitosť naštudovať, lebo je škoda potom text rozbiť spôsobom ako si to urobila. Akoby si už nevládala. K obsahu textu - nič moc. Situáciu, ktorú popisuješ, už mnohí pred tebou dali do básne a oveľa, oveľa pútavejším spôsobom.

Molly28.2.2014
 

a prepáč, za tie chyby. Blbne mi medzerovník

Miriam Mikulková28.2.2014
 

Ahoj Moly, mne sa páčia tieto Tvoje kratšie básne, len sa snaž vyvarovať gramatickým rýmom ( blízkosti-ľudskosti), zvlášť v krátkej básni to hneď udrie do očí. Myslím si, že poetično máš v duši, daj na rady Dark, jej kritika je pre citlivú dušu poeta asi sinejšia káva, ale má úplnú pravdu. Sladké omáčky nás \"nenaštvú\" a tým pádom ani neposunú ďalej. Báseň sa mi páčila dávam 5* :)

Molly28.2.2014
 

Ahojk, Miriam

Mňa napádajú myšlienky a hneď ich (nepremyslene dám na stránku. Viem, že teraz majú prím moderné neveršované básne. Snažím sa napísať aj také, ale veľmi mi to nejde. Musím viac čítať, len večene nemám čas. T vieš, pracujúci človiečik. Vďaka za návštevu aj radu.
S pozdravom

Miriam Mikulková28.2.2014
 

Ahoj Moly, ja tiež píšem vo veršoch, tiež mi moc nejdú neveršované, chápem aj málo času, chcela som len poradiť s tým gramatickým rýmom. Priateľsky. :)

Mária Blšáková27.2.2014
 

Posol jari
Pekne si to napísala. Hneď sa mi viac zjarieva :)

Molly28.2.2014
 

Ahoj, Mária

Včera som si vôbec nevšimla tvoj komentár. Potešil ma. Píšem vždy, keď mi je smutno. Pekný víkend želá

Salamanderv24.2.2014
 

Niečo ma v tvojej tvorbe...ruší. Nie som spokojný. Je to málo poetickosti, nevidím posun. Ale, s tým bojujem aj ja, proti starím majstrom

Molly24.2.2014
 

Ahojky, Salamander

Asi máme málo času a strašne chceme niečo dokázať. Ja si píšem pre radosť. V podstate zapisujem myšlienky tak ako ma napadnú. Vďaka za koment. Rada by som sa zlepšial, ale akosi mi to nejde. Pekný deň želám

Palo5.11.2013
 

Molly, krásne poetické a mäkučké ako pena na holenie

DARK16.10.2013
 

Molly, prepáč, nedá mi zareagovať, i keď po predošlej korešpondencii viem, že si z mojej pripomienky nezoberieš nič, no prísť na literárnu stránku s úmyslom prečítať si niečo, čo niekto vytvoril činnosťou mozgu s úmyslom odovzdať iným hodnotu ducha, a natrafiť hneď na výpoveď skeptika, ktorý bohviekadiaľ kráča, a teda vidí len akýsi \"zdeformovaný svet\", už to samo osebe ničomu hlavne nikomu neprospeje. Asi si chcela poukázať na svet robotov, neviem, v každej básni či za ňou by sa malo skrývať niečo tajomné, niečo nevyplavené na povrch, nech aj čitateľ zauvažuje, nielen mechanicky prečíta, takže som si predstavila robotický svet, nič iné. Samozrejme, že sa nemá písať len o pozitívach a vidieť svet nereálne ružový, je rovnako divné ako opak.
Len toľko som chcela, že písať sa dá, a ono je to cítiť, s krásou v duši - viď, napríklad, Catie a jej emocionálne nabitú tvorbu, vychádzajúcu z písmeniek.
Želám veľa radosti zo života a málo videnia čiernot, ktoré nimi sú iba do tej miery, do akej ich chceme vidieť my sami.

Kristína Hušeková6.11.2013
 

Ahoj Dark, sledujem tvoje reakcie a zdá sa mi, že sa v literatúre celkom vyznáš. Zaujímal by ma tvoj názor na moju poviedku, bola by som ti vďačná, keby si si ju prečítala a zhodnotila ju. Teda nielen ty, ale každý názor čitateľa si cením. Tak sa dá najviac naučiť, keď má človek spätnú väzbu.

Lýdia J.6.11.2013
 

Ach, tie mačkovité šelmy.:) Dobre píšu.

Palo16.10.2013
 

Pekné krasosmutnenie Molly

Molly16.10.2013
 

Ahoj, Palo!

Ja som to ani nechcela sem dať, že somarina.
Ďakujem, potešil si ma. Pekný deň

Mária Blšáková14.10.2013
 

Krááásne...
Máš odomňa *****
Dala by som aj 6 :)

Molly14.10.2013
 

Ahojček,

vďaka za pochvalu. Ani nevieš ako ma teší každý komentár.Priznám sa,že aj záporný. Želám ti pekný večer.

Molly7.10.2013
 

Ahoj,Gabriel

Pochvala od teba zvlášť poteší.Ďakujem

gabriel németh7.10.2013
 

Molly,
skvelá, báseň, oslovila ma.

gabriel németh7.10.2013
 

....samozrejme klikám....,

s.24.9.2013
 

hmm

Dorian Gray23.9.2013
 

Nemal som dnes v pláne sa usmievať (skôr naopak), ale keď to bude ako dnes, tak sem zablúdim po úsmev :)

Molly23.9.2013
 

Ahoj,Dorian Gray

potešila som sa z tvojej návštevy. Želám pekný zvyšok večera.

Dorian Gray23.9.2013
 

S úsmevom a pokorou, máš pravdu :)

Alda18.8.2013
 

Ahoj Molly. Po dlhšom čase som sa zatúlala k tvojej tvorbe a veľmi ma potešil komentár, ktorý sa nachádza pod mojim:). Gratulujem ti k ďalšiemu krôčiku k úspechu, na ktorý už určite nebudeš dlho čakať. Z celého srdca ti to prajem. Možno raz aj moja tvorba osloví niekoho, kto ma posunie dopredu:))...

Molly25.8.2013
 

Ahoj, Alda!

Ďakujem Ti za návštevu. Každému čitateľovi sa úprimne teším.

S pozdravom

Marian9.7.2013
 

Dobry den, Molly. Rad by som niektore z Vasich basni uverejnil v pripravovanej knihe. Nenasiel som na Vas ziaden kontakt, prosim ozvite sa mi: marianfoto1@gmail.com

Luc9.7.2013
 

Ahoj, podľa mňa by mala byť poézia o tom, čo sa týka techniky, aby povestná básnická skratka vtesnala do seba filozofiu a odkaz.Tu platí že menej je viac. Vyšperkovať báseň slovami ktoré v určitej kombinácii nikto nenapísal. Slovné spojenia ako \" poďme spolu lietať, lesk a bieda\" sú nanajvýš neoriginálne. Pozitívna je veľká snaha, ktorá vždy vedie k úspechu.

Molly9.7.2013
 

Ahoj, Luc

Chcem ti poďakovať za návštevu. Je mi milé každé slovo od čitateľov. Krásny de želám

Jeremy7.7.2013
 

Molly, Hra so slnkom sa Ti vydarila, zaujímavý záver /niekto to rád horúce/,vo Vrtkavých pocitoch by som vynechal predposledný verš.

Molly7.7.2013
 

Ahoj, Jeremy!

Pekný večer. Vyhodila som ten verš. Máš pravdu. Bol tam zbytočný.Znova Ti veľmi pekne ďakujem za pripomienku.

4.7.2013
 

Čumím na tie Vrtkavé pocity, potom mi zrak padne na komentáre pod nimi...znova čumím na pocity a komentáre...a pocity a komentáre a...teraz neviem, či sa tu nad tými desiatimi o ničom riadkami rozplýva banda pokryteckých kamarátov alebo čítali všetci niečo iné...

Molly7.7.2013
 

Ahoj, Fí!

Reagujem trošku neskôr, ale nedalo mi, neodpovedať. Môžem ťa uistiť, že tu nemám žiadnych kamarátov. Ja len píšem a neriešim žiadne pochlebovanie. Poteší ma každý názor - kladný aj záporný. Preto aj tebe ďakujem za komentár. Želám pekný zvyšok víkendu.

Walder3.7.2013
 

Prečítal som zopár tvojich básni a vidím, že keď budem mať viac času, pustím sa do všetkých. Zatiaľ sa mi páči tvoj štýl písania.

Molly3.7.2013
 

Ahoj, Walder

Dnes si už druhý, ktorý sa pri mojej tvorbe zastavil. Veľmi sa z toho teším a želám pekný zvyšok večera.

Lusia Fortis3.7.2013
 

Ak budeš mať chuť nakukni do môjho Práve včas a uvítam každú poznámku a kritiku, potrebujem ich ako soľ.


Ale píše naozaj, že waaaaaaaaaau :)))

Molly3.7.2013
 

Ahojky

želám krásny dníček a veľká vďaka za pochvalu. Neviem, či sú práve moje básne vhodné do knižnej podoby, ale priznám sa, že o tom tajne snívam.
Mrknem aj na Tvoju tvorbu, ale až večer. Som v práci a mám toho veľa. Pa

Lusia Fortis3.7.2013
 

MOLLY, ďalšie krásne verše :) máš veľkú dušičku, tvoje slová si zaslúžia aby boli vydané v knižnej podobe :)

waaaau
Zápasím s pocitom márnosti
Stačí malý záchvev vetra
Všetko sa zmení
Ožíva skutočná realita
Svet sa na mňa znova usmieva

Lusia Fortis1.7.2013
 

Fatamorgana-uzasne!!! :)))

Molly1.7.2013
 

Ahoj, Lusia Fortis

Som Ti veľmi vďačná za Tvoje slová. Vážim si každý komentár. Veľmi si ma potešila. Aj Tebe želám veľa tvorivých nápadov.

Lusia Fortis pre MOLLY1.7.2013
 

Molly, pises krasne, velmi sa mi paci tato basen, je to take ine. A tiez chvalim aj tvoju foto profilu, velmi originalna!!!! :) Zelam Ti nech sa Ti dari a stale ta kope muza :)))

Jeremy25.5.2013
 

Molly, Otázka s nádychom nostalgie sa Ti vydarila, páči sa mi dlho vlečúce sa ticho.Prajem peknú nedeľu.

Molly26.5.2013
 

Jeremy,

som vďačná za každý komentár. Si zlatý, že ma takto povzbudzuješ v mojom úsilí písať básne. Aj ja sledujem tvoju tvorbu. O jej kvalite hovorí aj jej umiestnenie na rebríčku najčítanejšia a najkomentovanejšia poézia. Veľmi ti držím palce. Ešte raz ďakujem za komentár.

Jeremy14.5.2013
 

Molly, veľmi pekný záver básne - na modro, rozumiem bez mrakov.

Molly14.5.2013
 

Áno, Jeremy. Presne tak, bez mrakov.
Ďakujem za komentár. Potešil.

Jeremy24.4.2013
 

Molly, dala si ideálny názov pre novú zbierku, lebo kaleidoskop súvisí aj s premenami, a tak môžeš nadviazať na Premeny. Do Kaleidoskopu Ti prajem veľa pekných obrazov, lebo o tom to je.

Molly24.4.2013
 

Ahoj, Jeremy

Ďakujem za komentár. Teraz som šialene vyťažená v práci a písanie mi vôbec nejde. Snáď to ešte príde. Krásny slniečkový deň Ti želám.

Bea Hric23.4.2013
 

Ahoj Molly tvoja poézia je stále lepšia a lepšia stále robíš pokroky z tejto trojice tá prvá sa mi najviac páči

Molly24.4.2013
 

Ahoj, Bea!

Trošku som sa nad sebou zamyslela. Dávala som zo začiatku úplne všetko. Teraz som už opatrnejšia. Opravujem a upravujem. Veľmi mi pomohol aj Jeremy. Poradil mi a poukázal na nedostatky.
Želám Ti pekný deň a ešte raz vďaka.

Alda20.4.2013
 

Molly,čítavam si tvoje básne a mám pocit, že si rady priateľov naozaj berieš k srdcu a dopadajú na úrodnú pôdu. Mám pocit, že sa zlepšuješ, aj keď ja nie som oprávnená niekomu kritizovať tvorbu. Ak budeš mať čas, prečítaj si aj tú moju. Potrebujem tiež dobré rady a kritiku, aby som sa posunula z miesta:))

Molly20.4.2013
 

Ahoj,Alda.

Ďakujem Ti za komentár. Rada si prečítam tvoje básne. Potom ti napíšem ako na mňa zapôsobili. Pekný večer

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Molly

nádej5.jpg
O mne

Som obyčajný človiečik s veľkou mierou empatie. Veľmi rada písmenkujem. Ako sa mi to darí, posúďte sami

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: