IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zbierka básní (Betuš)2.7.2013
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 551, Komentáre 4

 
Kolobeh života
 Jedného dňa sa zrodí duša,
duša kohokoľvek na Zemi,
je to duša, ktorá má skúša,
no nakoniec sa sam...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Felix7.4.2014
 

Vyzerá skvelo, chodí do toho vrelo - myslieť si že je to poetické nemôže nikto. Vo svojom vlstnom záujme začni čítať poéziu, ako ti radia. Máš pred sebou dlhú cestu, ak sa chceš prepracovať k niečomu viac ako len strieľaniu slov od boku. Tak nech sa darí.

gregor7.4.2014
 

Tak Betuš, vidím, že Alia sa snažila a nič. Hotová básnická pohroma, ten tvoj text. Nemôžeš to predsa myslieť vážne a rýmovať studená X nádherná, či dokonca použiť rým lásky X krásky, ktorý ľudia, čo už niečo prečítali používajú ako príklad očikolúceho gramatického rýmu!

Požičiam si tvoje slová: NEMOŽNÉ!
Zaradil by som do kategórie školácke pokusy na prvom stupni ZŠ.

Alia S.6.4.2014
 

Betuš, prosím ťa, pozri sa na nejakú teóriu, pomôže ti rýmovať inak ako: myslieť - visieť, príde - zíde, či dokonca: rôznu - mu. Toto nie, takto sa poézia nerobí, môže byť invencia akákoľvek dobrá, zlepením kadejakých slov dokopy a lacným až násilným zrýmovaním sa zabije. Keď si prečítaš aspoń jednu teoretickú príručku a začneš čítať súčasnú poéziu, aj sama prídeš na toľko vecí, o ktorých si nemala tušenia. A potom uvidíš, že strácať čas s takýmito pokusmi nie je k ničomu. Poézia nie sú veršovačky o polnoci počas stužkovej, keď sa na každého píšu tie lacnotky typu: on je skvelý, je to veľký sukničkár, občas on býva vrelý a za to mu dá občas jednotku učka. Zatiaľ tvoje pokusy nie sú ničím iným ako tieto nepodarené večierkové odrhovačky, ktoré sa miestami nerýmujú, nie sú ničím zaujímavé, nepodobajú sa na poéziu a už vôbec nevypovedajú o autorovych znalostiach. Prepáč, že takto priamo, ale pre teba vždy lepšie, ako mazanie falošno-medíkových motúzikov. Pod ich vplyvom môžeš nasúkať aj desiatky takých lacnôt za večer a stále to bude mať ďaleko od poézie.
Si začiatočník, skúšaš sa hrať na básnika, tak ti chcem poradiť. Pozri sa na hlavnú stránku, vpravo sú Knihy o písaní, tam nájdeš niekoľko dobrých tipov. Tie ti pomôžu zorientovať sa a ak budeš chcieť, tak aj nájsť cestu k písaniu naozajstnej poézie, ktorá zanechá v čitateľovi pocity, lebo... všetko je v knihách. Veľa zdaru.

Melody*22.7.2013
 

Más trochu pozmenené výrazy v jednotlivých veršoch kvôli spojkám či časticiam, potom je z toho trochu guláš.
Ináč veľmi pekné básne :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Betuš

Ja77.jpg
O mne

Mám 18 rokov. Z mojich záľub rada počúvam hudbu, čítam knihy, ale najradšej píšem básne a piesne.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: