IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zbierka poézie „Sólo pre 9 hlasov“ (5.10.2010) Celkový počet komentárov: 2
 

     Poézia má stále svoje čaro. Svedčí o tom vyše 1 300 príspevkov v žánri Poézia na tomto portáli. Žiaľ, priestor pre talentovaných ľudí sa dosť zužuje a poézia je neraz vytláčaná na okraj. Čoskoro však vyjde zbierka poézie deviatich autorov z Mám talent, ktorá pôjde proti prúdu... potvrdzuje totiž, že aj básne sa čitateľovi môžu dostať pod kožu, inšpirovať ho a vyniesť na krídlach do výšin, z ktorých je na svet úplne iný pohľad. Vybrané básne talentovaných poetov dokazujú ich bohatú obrazotvornosť. Vedia nádherne vyjadriť vnútorné pocity človeka, neúnavne hľadajú nové obrazy a asociácie, nové myšlienkové postupy. Sú svojskí, reflektujú trendy modernej poézie a aj kratučké básne vyrážajú dych.


     Zbierka poézie „Sólo pre 9 hlasov“ príde na pulty kníhkupectiev v decembri tohto roku.

 

Nájdete v nej týchto deväť autorov:

Miroslava Ábelová
Tono Mello
Ivana Drábová
Richard Miške
AmiaTamealla
Michal Pivarči
Miroslav Búran
Penelope Toomey
Strix

 

     Ilustrácie a obálku navrhuje Martin Cuco Luciak. Pozrite si niektoré z už schválených ilustrácií:

 

   

  A nebude chýbať sprievodné slovo básnika Kamila Peteraja, z ktorého vyberáme:

     "V tejto knižke debutuje deväť (v tejto chvíli ešte) predovšetkým neznámych básnikov a poetiek. Viacerí vzbudzujú nádej, že to nebudú iba chvíľkoví návštevníci v krajine poézie, ktorá, našťastie, nezaniká a obrodzuje sa každým talentom, ktorý prichádza na literárnu scénu. Sympatické na nich je, že nepodľahli (aspoň sa snažia nepodľahnúť) trendu snobskej a intelektuálsky tváriacej sa poézie, ktorá žije uzavretá v začarovanom kruhu svojich vykladačov na piesku nečitateľných časopisov. A ešte sympatickejšie sa mi zdá, že u viacerých pozorujem návrat k bohatej obraznosti, pretože obraznosť je šťavou poézie, ona vytvára jej krásu, pôsobivosť a jedinečnosť..."


 Komentáre

Dorian Gray15.11.2013
 

Napísať text, vytlačiť na papier, zviazať, urobiť predsádky, orezať knihu, dať kapitálky a prípadne pár stužiek (ako záložiek) a \"zakašírovať\" a dať na \"surové\" dielo záťaž, nechať vyschnúť, spraviť obal knihy, spojiť obal so svyškom, byť si pánom réžie vlastného diela, ale byť zároveň majstrom riadkov, ktoré tvoria knihu tak, aby tá predošlá námaha dala ovocie vo forme mnohých párov očí, ktoré sa nedokážu večer čo večer od čerstvej a voňavej knižky odtrhnúť. No povedzte, nestačí to? A vždy sa to všetko začína tak nevinne... Písmenkom.

Jaro20.11.2012
 

Ja by som intelektualnu literaturu nezavrhoval, to ze jej niekto nerozumie, nezanamena, ze nema vyznam. Ano, intelektualna literatura nie je pre kazdeho a je pravda, ze drsnej a vulgarnej poezii rozumie viac ludi, je tiez pravda, ale nemyslim si ,ze treba velebit len to kde je drsny styl,trosku jednoduchsi a zrozumitelnejsi styl, oproti vysoko intelektualnem stylu a kde je kopa najhrubsich vulgrizmov, casto zbytocnych a umyselne neprirodzenych. Niekomu vyhovuje drsny a vulgarny styl, prosim, niekomu cisty, uhladeny a intelektualny.Kazdy si moze vybrat a kazdemu sa paci ine. Nezavrhoval by som ziaden styl.Mam rad texty Kamila Peteraja ,nikdy som v nich nenasiel jediny vulgarizmus a boli to krasne texty zo zivota.Dokazal to aj bez vulgarizmov a je jeden z nalepsich textarov Slovenska a basnikov.Vzdavam mu poctu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: