IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zdvihni hlavu a choď! (DUREL)14.12.2013
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 290, Komentáre 6

 

1.kapitola
Usmiala som sa na ňu, aby som si aspoň trochu napravila reputáciu.  Nebola mnou nadšená, ale vzťah medzi nami je už dosť naštrbený. Aspoň nejaký čas sa s ňou nesmiem hádať a ani jej protirečiť, aby na mňa zabudla a vtedy by som sa upokojila.
     Vzala som si svoju tašku a prevesila som si ju cez plece. Otvorila som dvere a vyšla som z triedy. O rozruch v triede som nemala záujem. Odišla som skôr, ako si ma všimli. Z vrecka som si vybrala slúchadlá a pustila som si hudbu. Zišla som po schodoch a prezula som sa. Dostala som sa k dverám prvá a na chodbe som ešte bola sama. Z hora som počula smiech a krik. Určite z našej triedy.
     Dvere boli zavreté a tak som klesla na schody a uvedomila som si, že odtiaľto pred nimi neuniknem. Na schodoch som začula kroky.  Z rohu sa vystrčila hlava našej triednej učiteľky a začala sa na mňa pozerať.
     „Otvoríte mi? Prosím,“ povedala a vstala som. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Christian Heffner2.1.2014
 

Nazdar Durell.
Ak nepíšeš, tak si stanov pravidlo, že každý deň napíšeš aspoň jednu stranu. Nie je to veľa, takže ti to nezaberie veľa času. Nezahadzuj písanie, niečo v tebe je, ale potrebuješ sa vypísať a zlepšiť, talent máš, ale treba ho obrúsiť :).
Teraz ku kritike, neber to nijako osobne, sám nepíšem bohvieako , ale pokúsim sa ti aspoň trochu pomôcť. Za prvé, snaž sa eliminovať používanie slov: už, ešte, len, iba. Hlavne to už sa posnaž nepísať všade, bez toho to bude vyzerať lepšie.
Dávaj si pozor na opakovanie slov. Dosť často tam máš napr: trieda, spolužiaci...
Taktiež sa pokús nepoužívať bol, bolo... Obmieňaj tie vety a vždy sa snaž napísať ich nejako inak, bude to lepšie.
A pozor na zámena: svoj, môj, jeho... Väčšinou tam nemusia byť a bežne ich tam píšem aj ja a väčšina ľudí a pritom by to bez nich pôsobilo lepšie.
Detaily: Sprudka som dýchala. – to by som napísal nejako inak, napr: Moje pľúca pracovali na plné obrátky.
Nevládala som už nič. – To mi prišlo ako nedokončená veta.
„Ahoj,“ pozdravil sa. – „Ahoj,“ pozdravil ma.
Je to pekná kniha vždy ma to dostatočne odpúta. – Odpúta sa tam významovo nehodí. Daj tam napr: vždy mi poskytne dostatočný útek pred realitou.
Durell sledujem ťa dlhšie a môžem povedať, že si sa zlepšila. Pokračuj v písaní, má to význam.

S pozdravom Ch.Heffner, držím palce a šťastný nový rok.

Durel4.1.2014
 

Zdravím Christian,
tvoj komentár ma veľmi potešil. Píšem málo, ale o niečo viac ako predtým. Snáď sa poriadne rozbehnem. :) Beriem si tvoje rady k srdcu. Moja slovná zásoba nie je práve najlepšia, ale posnažím sa to zlepšiť.
Ďakujem ti veľmi pekne a prajem ti veľa úspechov a nápadov do nového roka. :)

Lukáš17.12.2013
 

Ahoj Durel
Pripájam sa k Marianne. To slovíčko \"som\", poprípade \"sme\", tam máš naozaj neúrekom. Ale neboj sa, ja som tiež mal problém so slovíčkom \"sa\" a niekedy vidím vo svojich textoch, že zmena za tie roky nenastala. Nato, že máš trinásť, je pekné, že si sa dostala k publikovaniu tvojej tvorby na internete... ja osobne píšem od deviatich rokov (stále som sa venoval fantasy románom, teraz už skôr spoločenské romány, tu mám tri poviedky zatiaľ, keďže som ich príliš neskoro začal dávať na internet - veď vieš, ako to, škola a tak, ešte k tomu vysoká škola). Hlavne píš každý deň!! Aj keď to budú hlúposti, aby si trénovala mozgové závity :))

Durel18.12.2013
 

Ahoj Lukáš,
komentár ma veľmi potešil :). Áno aj ja píšem už dlhšie. Priviedla ma k tomu sestra, ktorá s tým začala, keď som mala osem. Publikovať som začala, myslím, v jedenástich. Áno, máte toho veľa, rozumiem tomu. V poslednom čase píšem veľmi málo, pretože ak sa mi nechce, poviem si niečo v zmysle /Dnes nepíšem, dnes nemám náladu na písanie/ a nechám to tak. Viem, že to je zlý prístup a budem sa ho snažiť vyriešiť.
Ďakujem za komentár aj za prečítanie :)

Marianne14.12.2013
 

Ahoj Durel,
v prvom rade je super, že si sa rozhodla písať. Ja píšem tiež odmalička. V tvojom texte sa nachádza priveľa krát slovo \"som, sme\" atď... napr: \"Vzala som si svoju tašku a prevesila som si ju cez plece.\" Treba obmedziť to slovíčko. Veta dáva význam, aj keď to napíšeš takto: \"Vzala som si svoju tašku a prevesila si ju cez plece.\" Opakuje sa ti to takmer v každej vete. To je to, čo som si ihneď všimla. Ale keďže máš 13, texty sa vycibria, uvidíš. Len ďalej píš!

Durel18.12.2013
 

Zdravím Marianne,
ďakujem pekne za komentár. Veľmi ma to potešilo :). Áno som si vedomá týchto chýb, ale nevedela som, či by nebolo zvláštne ich takto obmedziť, pretože som si myslela, že v každej vete sa to nedá. Ale určite to prepíšem a napravím to. Ďakujem :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

DUREL

O mne

Zdravím Vás,
mám štrnásť rokov a veľké sny. Či sa mi ich podarí vyplniť, je otázne. :) Moje záľuby sú hlavne čítanie a písanie. V poslednej dobe som začala písať aj básne, ale veľmi mi to nejde. Radšej píšem príbehy. Dúfam, že sa mi niekedy podarí napísať plnohodnotné dielo, ktoré sa Vám ale i mne bude páčiť...
S pozdravom autorka Durel

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: