IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Žena, ktorá skrotila víchricu (Alex Adler)14.9.2011
 

4
 počet hodnotení: 159
prečítané 2450, Komentáre 201

 
Žena, ktorá skrotila víchricu(1) Lekcia Majstra
 
 
                                                       PROLÓG
 
Po smrti matky mi dal otec denník, aby som si sem napísala o všetkých pocitoch, ktoré by som sa hanbila komukoľvek povedať. Mama, veľmi mi chýbaš. Otec hovorí, že krásu som zdedila po tebe, no aspoň to nadanie na techniku mám po ňom. Niekedy žartuje, že by bola tragédia, ak by to bolo opačne. Je mi ľúto, že je to s nami v poslednej dobe také, ako to je. Mrzí ma, že sa s otcom toľko hádame, no nevie sa zmieriť s tým, že som si našla chlapca, ktorý možno nevyzerá ako slušák, no má ma veľmi rád. Je mi ľúto, že si s otcom prestávame rozumieť a chýbaš mi stále viac, m...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Juro S.1.3.2012
 

Vidím, že príbeh sa zrejme chýli ku koncu, som už naozaj zvedavý, ako to celé dopadne, prosím, nesklam nás.

Alex Adler1.3.2012
 

áno, veru už sa blížime k záveru. Keďže mám ale hlavu plnú nápadov a keďže rád prenášam postavy do ďalších príbehov, určite ešte Akima uvidíte.

Jara29.2.2012
 

Alex, tvoj príbeh má v sebe veľký potenciál. Je čítavý, originálny, vidno, že pracuješ s fantáziou a predstavivosťou ľahko a nenásilne. Musím sa prikloniť k názoru Enri, niekde nižšie. Cítiť, že ešte potreboval dozrievať v mysli aj v záložkách počítača. Keď sa doňho pustíš odznova, a odznova, a odznova, všímaj si štylistiku, používaj synonymický slovník, aby sa ti nestávalo, že v jednom odseku vyskloňuješ trikrát rovnaký termín. Odstráň niektoré logické nezrovnalosti a bude to parádny román. Chválim dobrú gramatiku a držím palce!

Alex Adler29.2.2012
 

Ahoj Jara

Som veľmi rád, že sa ti moje dielo páči, ešte zopár strán chýba, aby tu bolo celé. Snažím sa príbehy naozaj preciťovať a žiť v nich, aby mal čitateľ nezabudnuteľný zážitok. Viem, ešte stále sa dá veľa meniť čo sa týka štylistiky, ale nejakú prácu predsa treba nechať aj redaktorom, nech aj oni zamakajú;)

Jara5.3.2012
 

Dobré, napínavé, čítavé, iné :D

Enri29.2.2012
 

Len aby ti to redaktori neotrieskali o hlavu, Alex! :-D Zase sa vrátim k tebe čo-to prečítať, už som v sklze. Papá a nech ti to píše!

Alex Adler13.3.2012
 

Dakujem\")

brown19.2.2012
 

vidim, ze si zvacsil pismo, je to tak lepsie

murko23.2.2012
 

mne sa to viac pacilo s inou velkostou pisma

Alex Adler29.2.2012
 

Žiaľ, ako sa hovorí \"people come with different flavours\" nedá sa vyhovieť každému.

Crematoria6.3.2012
 

Gratulujem, tvoje dielo je jedno z mala na MT, ktoremu sa podarilo nenechat moje oci bez slziciek...

Alex Adler13.3.2012
 

To ma naozaj potesilo

Knihomol17.2.2012
 

ešte spoľahlivejšie, ako hodnotenie poroty sú komenty a prítomnosť L.J, tá je tu zárukou kvality

Lýdia J.17.2.2012
 

Knihomol,
vďaka za uznanie. Aj keď nie som si istá, či môžem byť zárukou kvality. Asi nie. Vraj, dielka, ktoré sa mi páčia, vnímam príliš emocionálne.:)) Aj keď ja furt tvrdím, že už to je umenie, ak autor dokáže vyvolať svojimi písmenkami v čitateľovi nejaké pocity, dojmy.

Knihomol18.2.2012
 

tak umenie a emócie budú vždy prepojené

Alex Adler29.2.2012
 

Veľký súhlas:)

Rudo16.2.2012
 

Neviem, ako to robíš, ale keď človek začne čítať tvoj text, tažko sa prestáva.

Alex Adler19.2.2012
 

Vďaka, to ma veľmi teší

Miro16.2.2012
 

Už som sa obával, že si prestal písať, dlho tu o tebe nebolo ani chýru, ani slychu...som rád, že vidím ďalší príspevok

Enri3.1.2012
 

Ahoj Alex, napísala som Ti na mail, chodíš tam vôbec?

Alex Adler4.1.2012
 

Ahoj, na ktorý mail? Kde sa to da kontrolovat? Dakujem

Enri4.1.2012
 

Na pecenvliehu. :-D

Alex Adler5.1.2012
 

Prepáč, ale ten mail bol stvorený preto, aby sa nik nedozvedel moje meno. Odvtedy už mám mail alexadler@centrum.sk prosím prepošli to tam a ja ti ešte dnes odpoviem.

Enrique1.1.2012
 

Milý Alex, sľúbila som, že keď si prečítam niekoľko kapitol, napíšem Ti svoje postrehy. Svoje slovo zvyknem dodržať. Premýšľam, ako začať, aby Ti môj komentár pomohol. Začala som čítať Tvoje dielo aj preto, že som si pod ním všimla meno našej milej čitateľky Lýdie. Je to pre mňa vždy záruka buď dobrého vkusu, alebo rady, postrehu, názoru.
Začnem tým, že Tvoj príbeh je zaujímavý a mohlo by z neho niečo byť. No a som pri podstate veci. Môže z neho niečo byť, ak máš dosť trpezlivosti a chuti pracovať aj čakať. Podľa mňa Tvoj príbeh ešte dostatočne nedozrel. Nachádza sa kdesi v polovici leta, ešte mu je treba veľa slnka, tepla, dažďa, aj prihnojovania a okopávania. To všetko preto, aby na jeseň, keď sa zberá úroda, mohli sme sa s chuťou zahryznúť do nádherne zafarbeného, šťavnatého ovocia. Pochopil si ma? Pripadáš mi veľmi netrpezlivý, čím skôr sa chceš podeliť o myšlienky, tvorbu – a to je na škodu veci. Chápem Ťa, sama to poznám, ale trpezlivosť ruže prináša. Preto je v Tvojom texte veľa pravopisných chýb, štylistických lapsusov, preklepov, nedomyslených situácií, chýbajú hlbšie charakteristiky a vykreslenie postáv, ktoré by nemali byť vymyslené ako na bežiacom páse, lebo je to ,,akčňák“, aj ten by mal mať svoju hĺbku, či...?
Alex, neviem za akým účelom vkladáš svoj román na stránku MT. Ak je to iba preto, aby si dal o sebe vedieť, že si a píšeš, potom okej, už si to urobil, ale to bude všetko. Ak máš písaním aj vyššie ambície ( pozornosť vydavateľstva – terajšiu aj budúcu, vydanie knihy, literárnu cenu ap. ), potom zmeň prístup k sebe, k svojmu dielu a tým aj k nám čitateľom. Neponáhľaj sa toľko, maznaj sa so svojím dielom, maj k nemu úctu, píš, nechaj odležať, kontroluj, škrtaj, vkladaj nové myšlienky, poraď sa s niekým, koho úprimnosť Ťa posunie a neodradí. Celkom isto sa tak dopracuješ k ďaleko väčšiemu efektu a dopraješ čitateľský orgazmus nielen sebe, ale najmä nám, čitateľom, píšeš predsa pre nás alebo sa mýlim?
Milý Alex, prepáč mi, prosím Ťa, moju úprimnosť, išlo mi iba o kolegiálnu radu a postreh. Sama som predsa tiež len začínajúci autor ( keby si vedel, koľkokrát som ja čítala a škrtala svojich Bojovníkov a koľko ešte budem čítať a škrtať!), ktorý iba sám rád píše, ale aj číta nielen diela na tejto stránke, ale aj komentáre pod nimi.
Veľmi ma mrzí, že sa nemôžem v tejto fáze spracovania tvojho príbehu prikloniť k nadšencom pod Tvojím románom, ale bolo by to odo mňa pokrytecké, chvály ešte nikoho do nebies nevyniesli. Stále je to iba trpezlivá a poctivá práca, ktorá Ti ešte chýba, ale vždy máš možnosť voľby. Verím, že mi zachováš priazeň, rovnako ako ja Tebe. Prajem Ti do roku 2012 veľa tvorivej sily a k tomu všetko hore spomenuté! :-D

Enri1.1.2012
 

Hviezdičiek som Ti dala 5, pretože akákoľvek zmysluplná tvorivá snaha, ktorá oblažuje, by mala byť po zásluhe odmenená! :-D

Alex Adler1.1.2012
 

Ahoj, vážim si, že si slovo dodržala a prečítala si si zopár kapitol. Úplne beriem to, že dielo potrebuje dozrieť, je to prvý draft, na ktorom sa bude ešte pracovať, už teraz mám asi dvadsať položiek, ktoré sa budú musieť v príbehu zmeniť, no musel som ho napísať dokonca, kým sa nápad nevytratil. Čakajú ma mesiace prepisovania, no chcel som to dať na MT už teraz, lebo ak by som ho tu začal pridávať o 5 mesiacov, nemal by som žiadnu čitateľnosť a sotva by niekto z redakcie siahol práve po mne. Čo sa týka opisu postáv, myslím si, že tie najdôležitejšie čitateľ spoznáva počas celého príbehu, postavy prvej kapitoly sú viac-menej vytvorené na demonštráciu toho, čo robí Akim a Andrej, preto som v ich opisoch nešiel príliš do hĺbky. Ďakujem za postrehy a dovolím si upozorniť, že ja už som jeden román (314 strán) napísal a prerábal som ho veľmi dlho, preto viem, že trpezlivosť na dorábanie mám, no toto dielo robím asi tak 4 mesiace a chce ešte ďalších 5, kým bude naozaj zbavené všetkých nedokonalostí. Prajem veľa čitateľov a ďakujem za konštruktívnu kritiku.

Enri1.1.2012
 

Tým románom, ktorý spomínaš, že si napísal, je ten, ktorý máš tu vložený? Ľudia nie sú na hranie? A aký je jeho osud? Prečo si myslíš, že keby si ,,Víchricu\" dal na portál až o päť mesiacov, nemal by si žiadnu čitateľnosť a sotva by niekto z redakcie po nej niekto siahol? Tomu akosi nerozumiem? Ak je tak, ako spomínaš, že sa chystáš prerábať a pracovať, potom je všetko OK a nech sa darí, každopádne, čítam Ťa ďalej, keď už som začala. Veľa zdaru! :-D

Alex Adler2.1.2012
 

Ten román nie je na tomto portáli.
Smiem vedieť, aký rozsah malo tvoje
dielo pred tým, keď sa o ňom tak vyjadrili?

Lucka21.12.2011
 

Ak keď je tam veľa akcie, tí ľudia majú dušu, to je hlavná úloha autora. Dúfam, že to bude mať ešte veľa strán.

Alex Adler21.12.2011
 

ahoj Lucka, ano, vytvorit postavy o ktore sa citatel boji a preziva ich situacie je dolezitejsie, nez dokonaly opis prostredia a technologii

Lea20.12.2011
 

Myslím, že sa nám tu rodí nový talent. Alebo už sa dávno zrodil, ale ešte sme ho neobjavili:)
Priznám sa, že mi tu chýbal typický thriller a autor sa trafil do štýlu, ktorý som tu chcela.

Alex Adler20.12.2011
 

Ahoj

Ďakujem za pekné slová.

kvack29.2.2012
 

You are my idol, I am your servant

BK8.3.2012
 

trapne komentare si odpusti

Alex Adler13.3.2012
 

asi tak

Karin20.12.2011
 

Mne by sa ešte viac páčilo, keby boli kresby farebné

Alex Adler20.12.2011
 

Možno aj to príde, ale musíte pochopiť, že naraz písať aj kresliť je dosť náročné, najma ak sa snažím dosiahnuť kvalitu v oboch aktivitách

DROID20.12.2011
 

chceme kresbu ku kazdej strane

Alex Adler21.12.2011
 

Ahoj, obavam sa, ze to nepojde:)

Peto19.12.2011
 

Ty vieš fakt pekne kresliť

Alex Adler19.12.2011
 

Ďakujem, bohužiaľ nemám na to toľko času, koľko by som si naozaj prial

Maros Danko18.12.2011
 

Tie kresby su super napad. To kreslis ty?

Alex Adler18.12.2011
 

áno, vždy som chcel svoj príbeh aj ilustrovať

Mojko23.2.2012
 

Viac ilustraci prosim

Alex Adler29.2.2012
 

Na to už žiaľ nemám čas

Luci18.12.2011
 

Budem drzat palceky aby ta vydali

Alex Adler18.12.2011
 

ďakujem, je to jeden z mojich životných snov

marko19.2.2012
 

Som si istý, že ťa vydajú.

Alex Adler29.2.2012
 

Istý som si iba svojou smrťou a daňami;)

Marx7.3.2012
 

To už som niekde počul...uihihihiihihihiihihihi

Alex Adler13.3.2012
 

Ano, povedal to jeden velmi znamy clovek z historie

E.E.17.12.2011
 

Alex, kde mám kliknúť, aby sa mi tá ilustrácia rozbalila? Nejako mi to nejde. Zato Tebe to, ako vidím, ide:-) Držím palce. Inak v prológu v poslednej vete Ti vypadlo písmenko.

Alex Adler17.12.2011
 

Ahoj, zajtra skúsim zmeniť rozmery ilustrácie. Ďakujem za upozornenie:)

Enrique17.12.2011
 

Slušná kresbička, chválim. Zatiaľ som príbeh nečítala, tak neviem posúdiť, ale podľa reakcií, by to mohlo byť čitateľné, azda neskôr, keď budem mať trochen viac času. Zatiaľ Ti želám veľa tvorivých nápadov - akýchkoľvek! :-D

Alex Adler17.12.2011
 

Ďakujem, príbeh má veľmi akčný začiatok, ktorý môže odplašiť ženské čitateľky, ale ak vydržíš čítať ďalej, zistíš, že to nie je typický \"akčniak\":) Chválim tvoju prácu, tam naozaj vidieť, že si si dala záležať. Takže želám skoré vydanie a samozrejme dobrý predaj:)

Enri18.12.2011
 

Alex, neboj, ak ma to zaujme, vydržím aj krvák jak prasa :-D, takže určite pozriem a napíšem!

Alex Adler13.3.2012
 

Uz sa pracuje na dalsej veci:0)

Tomi16.12.2011
 

A to sa ti ako podarilo vymyslieť? Odkiaľ si čerpal inšpiráciu?

Alex Adler17.12.2011
 

Jednoducho som do vienka dostal bohatú predstavivosť. Má to ale aj svoje negatívne stránky čo sa týka praktického života.

Lula16.12.2011
 

Keby vám to náhodou vyšlo, neboli by zlé ani ilustrácie

Alex Adler16.12.2011
 

Počas písania tovrím tiež takzvaný storyboarding, lepšie mi to umožňuje vizualizovať príbeh.

Tolstoj15.12.2011
 

Je to putave a napinave...uz dlho som tu taketo nieco nevidel

Alex Adler15.12.2011
 

Vdaka, pisanie je moja velka pasia

ZetZet15.12.2011
 

toto sa dá čítať

Alex Adler15.12.2011
 

Dakujem, som velmi rad, ze sa pribeh nepaci iba mne:)

ZetZet15.12.2011
 

Ďakujem, som veľmi rada, že príbeh sa nepáči iba mne.

Alex Adler17.12.2011
 

Čoskoro pridám aj moje vlastné ilustrácie, začnem od začiatku.

citatel21.2.2012
 

nemohol by si pridat viac ilustraci?

Alex Adler13.3.2012
 

Zial na to uz neostal cas

Lubka14.12.2011
 

Dúfam, že toto napíšete viac, než len toto dielo. Rada si to prečítam

Alex Adler14.12.2011
 

Mám veľa nápadov, ale určite by sa už písalo lepšie, ak by ma niekde vydali.

piki14.12.2011
 

Páčia sa mi tie technické detaily

Alex Adler14.12.2011
 

Ďakujem, dosť som čítal o tematike, kým som zosnoval príbeh

Lentilka7.12.2011
 

prosim, pridavaj kapitoly rychlejsie

Alex Adler7.12.2011
 

diky

whiteparade5.12.2011
 

Pôsobivá scéna s tým umierajúcim mafiánskym bosom.

Alex Adler5.12.2011
 

bavi ma to:0)

Lýdia J.3.12.2011
 

Ad: 28

Tuším sa mi to naozaj bude páčiť.:))

Alex Adler3.12.2011
 

To ma veľmi teší, hlavne preto, lebo na začiatku si bola nespokojná čitateľka:)

Ľubo3.12.2011
 

Priznám sa....išiel som do toho s nevôľou a skepsou, lebo veľa autorov sa tu preceňuje a vyberá si ťažké témy, ktoré nezvládnu. Musím však uznať, že počas čítania som mal pocit, akoby som pozeral kvalitný film. Kde-tu sa nejaká mucha vyskytla, ale nie je to nič, čo by sa nedalo odstrániť. Chválim

Alex Adler3.12.2011
 

Ďakujem, dáva mi to silu do ďalšieho písania

Alex Adler3.12.2011
 

Vážení čitatelia

Oznamujem vám, že pracovný názov \"Čierna tepna\" sa po dlhšej úvahe mení na \"Žena, ktorá skrotila víchricu\" Pribudnú aj zmeny v texte, žiadne však neovplyvnia postavy, ani dej.

Janka K3.12.2011
 

Dobry nazov, tesim sa na vydanu verziu

Lýdia J.3.12.2011
 

No, pokiaľ to nie je skrotenie zlej ženy, tak skrotenie víchrice môže byť.:)

Alex Adler3.12.2011
 

Zlé ženy sa budú preberať v iných knihách, ktoré mám v pláne, táto žena má levie srdce.

Mimi3.12.2011
 

Taketo dlhe prispevky aj nabuduce poprosim

Alex Adler3.12.2011
 

Ahoj Mimi,

Budem mať teraz viac času a tak radšej bude týždenne pridávať jeden dlhší príspevok.

Lukáš3.12.2011
 

Konečne nový príspevok..a vidím, že aj zmena názvu.

Alex Adler3.12.2011
 

Ahoj Lukáš,

Áno, zmena je život. Hlavne, ak je to zmena k lepšiemu:)

xxx24.11.2011
 

Zaujimave

Alex Adler3.12.2011
 

Ďakujem, je to zaujímavé aj pre mňa

Roman Novák21.11.2011
 

Dobrý príbeh,

Nechcem používať fenomenálne výrazy, ale je to fenomenálny príbeh, a na slovensku som takého frajera v tomto žánri nevidel...wau

Alex Adler22.11.2011
 

Ďakujem, ja len na sebe pracujem

More22.2.2012
 

dufam ze napisete viac knih

Alex Adler13.3.2012
 

Áno, už teraz mám v pláne ďalšie dva príbehy Akima

Lýdia J.20.11.2011
 

Ad: 25

Okej.:)
Alex, tentoraz mi zavadilo viac chybičiek, išla som ich vypísať, ale pozerám, že niektoré už máte opravené. Pozrite ešte:
- pištol = pištoľ
- hneď za tým v druhej vete - dievčatá pišťali - akosi mi to zle zaznelo - pištoľ, pišťali a potom ešte raz je pišťali (samé pišt-)
- čo ťa napadlo tu liezť = ti napadlo
- ešte raz: to ťa nikdy nenapadlo = ti nenapadlo
- zdriapol za vlasy = zdrapol
- zblázdnil si sa = zbláznil
- priamo v obyvačke = obývačke
- na Akima v akcií = v akcii

Alex Adler20.11.2011
 

Ďakujem Lídia,

Vaše postrehy sú naozaj prínosné, uvítam ich s nadšením až do konca príbehu, ak Vás teda stále bude baviť.

Lýdia J.20.11.2011
 

Preboha, Alex! Tá hrubka v mojom mene, fuj!:))
Čierna tepna ma začala akosi baviť, aj keď sa mi spočiatku nepozdávala. Takže, môžem dať vedieť o preklepoch... No, ak by toho bolo priveľa, budem radšej, keď mi jednotlivé kapitolky pošlete. Niekedy som lenivá a nechce sa mi vypisovať poznámky na papier a potom znova do PC. Oveľa jednoduchšie je robiť opravy priamo v texte. Aj teraz som zabudla opísať ďalšiu chybičku: telefón mu začal vybrovať = vibrovať.

Alex Adler20.11.2011
 

Ahoj Lýdia, tá hrúbka bola zámerná:)
A ak sa v texte niekedy vyskytnú aj naozaj elementárne chyby, ospravedlňujem sa za to, napríklad to vibrovať s tvrdým y ma naozaj prekvapilo:) Kam by som vám to mohol poslať? Viete mi nejakým spôsobom napísať Vašu e-mailovú adresu?
Ďakujem

Lýdia J.20.11.2011
 

:)) Myslela som si, že ma chcete vytočiť.:)
Adresu nájdete za komentárom - keď sa prihlásite ako autor, za každým komentárom nájdete adresu skadiaľ Vám prišiel. Alebo - idem napísať E.E.

Alex Adler13.3.2012
 

Milá Lýdia,

ďakujem za obrovský kus pomoci, vďaka ktorej dielo vyzerá, ako vyzerá.

Mirka18.11.2011
 

Nemôžeš písať rýchlejšie?

Alex Adler18.11.2011
 

Ahoj, písanie netrvá dlho, prepisovanie však áno.

Juro18.11.2011
 

Ahoj, koľko bude mať strán celé dielo?

Alex Adler20.11.2011
 

Ahoj Juro,

Odhadujem to tak na sto strán, nechcel som, aby to bol román, chcel som kratší útvar, no nevylučujem ani to, že to bude 120, viac ale nepredpokladám.

mol23.2.2012
 

300

Fredy18.11.2011
 

No konečne nová kapitola

Fredy12.11.2011
 

O Čom to je celé? Napíš prosím nejaké vodítka

Alex Adler12.11.2011
 

Dobrý deň,
žiadne vodítka nenapíšem, stačí si to prečítať.

Alex Adler12.11.2011
 

A samozrejme chcem Vás požiadať, aby ste to tu potom nepísal. Nech je to prekvapenie pre čitateľa

Tomáš12.11.2011
 

Je veľa toho, čo by sa dalo vytknúť, ale ja chcem, aby ste naďalej písal

Alex Adler12.11.2011
 

To si píšte, že aj budem

Tomi20.2.2012
 

A to ma naozaj teší

Stefan12.11.2011
 

Dost zrely rukopis

Alex Adler12.11.2011
 

ďakujem

Darka12.11.2011
 

Začína mi byť ľúto Amandy

Alex Adler12.11.2011
 

Dobrý deň,ďakujeme za prejavenú empatiu:)

Alex Adler15.11.2011
 

A dalej sa toho bude este vela diat:)

Alex Adler12.11.2011
 

vzborne citanie, paci sa mi a dufam ze postupne sa to tu dostane cele

Alex Adler12.11.2011
 

Dobrý deň,

poprosím pre budúcnosť nepoužívať moje meno v diskusií, bohužiaľ to nie je vtipné a môžem vás nahlásiť

Rado11.11.2011
 

TOTO JE BRAK...

Alex Adler11.11.2011
 

Ďakujem rado, myslím si, že je dobré ak sú príspevky v diskusí roznorodé, čiže ďakujem aj za tvoj príspevok. Je to jednoduché, ja si tu dávam čo chcem a ty si tu na stránke čítaš čo chceš, jednoduchý systém.

Augustin11.11.2011
 

Tak to si riadnu hlupost napisal...nahodou velmi putavo pisane...chod si citat literaturu samovrahov a nekonecne sebalutostive dumanie nad zmyslom zivota..ja na toto nie som.

Alex Adler11.11.2011
 

Hahaha, Augustín, to bolo dobré, ale neurážajme inú literatúru. Ja mám pokoru pred všetkým, lebo za všetkým stojí dosť tvrdá práca.

Quasimodo20.2.2012
 

Tak to ma teda daleko od braku

Alex Adler29.2.2012
 

Musím priznať, že sa stotožňujem s vašim názorom;)

kritik12.3.2012
 

Ten, kto toto nazval brakom musí byť buď slepý, alebo neviem...

Lubica11.11.2011
 

Pán Adler, píšte niečo romantické, tu je veľa násilia. Vidím, že cit pre písanie máte a preto verím, že by ste zvládli aj takú tému.

Alex Adler11.11.2011
 

Dobrý deň Ľubica,

na ľúbostnú literatúru tu máme Danielle Steelovú:)

Juraj10.11.2011
 

Dotazy ku kapitole 22.
Amanda študovala technické inžinierstvo?
Je Adrian naozajstný policajt
Ďakujem

Alex Adler10.11.2011
 

V obidvoch otázkach ste si odpovadal sám.
Adrian je typický policajt, ktorí tam nemá čo robiť.
Príbeh ďalej povie viac...

angel10.11.2011
 

Pri vacsine knih sa prvych 20-30 stran nudim, ale tu to islo rychlym spadom od zaciatku a viem, ze to nie je lahke, otec je novinar.

Alex Adler10.11.2011
 

Veru nie je to ľahké, ja sa snažím premietať si rôzne verzie vo svojej imaginárnej obrazovke, kým nie som ako divák spokojný. U mňa platí zásada, že príbeh musí v čitateľovi vyvolať emócie, vtedy som pokojný.

Erik10.11.2011
 

Otázka na autora: Prečo sa to volá Čierna Tepna?

Ďakujem

Alex Adler10.11.2011
 

Zdravím,

Určite to napadlo už aj viacerých čitateľov a samozrejme nie je to náhodný názov. Všetko sa dozviete, nerád prezrádzam tajomstvá. Možno vám ale pomôže malý hint:

Ropovody transportujú čierne zlato, ktoré občas označujeme aj krvou ekonomiky. Z toho tá metafora doslova kričí:)

smejo21.2.2012
 

no, vidim ze to uz cierna tepna nie je:)

Alex Adler13.3.2012
 

Ahoj, myslím si, že nový názov je rozhodne lepší.

Petronela10.11.2011
 

ahoj, nahodne som si precitala jednu kapitolku a idem si rzchlo dalsie, lebo sa mi to paci ....

Alex Adler10.11.2011
 

Ahoj Petronela,

Som rád, že ťa dielo zaujalo, dúfam, že sa ti budú páčiť aj ďalšie kapitoly

Stano10.11.2011
 

Píš ďalej, máš na to

Alex Adler10.11.2011
 

Ďakujem Stano, myslím však, že tu na MT je veľa rukopisov, ktoré stoja za to. Do pozornosti by som uviedol hlavne SEDUCTOR od mladej 18-ročnej autorky a MORITURI od Eleny Elekovej.

Martin Gedra10.11.2011
 

Páči sa mi to, aj keď tento žáner nemusím...

Alex Adler18.12.2011
 

Nuž, nejde ani tak o žáner, ako o to, že je to príbeh ľudí, ich osudy a prekonávanie prekážok.

Dano10.11.2011
 

Ja tento žáner naopak môžem

Gedra10.11.2011
 

Ako thriller sám osebe nie je zlý, len musí byť dobre vyvážená akcia s opismi a vnútorným svetom postáv. To sa darí málo spisovateľom, tu sa to autorovi zatiaľ darí.

Alex Adler10.11.2011
 

Nuž, každému sa páči iný žáner, ja osobne nemám vyhradený, skôr mi ide o to, či si v príbehu nájdem to svoje, či sú mi blízke postavy a hlavne, či ma príbeh prinúti zamyslieť sa nad niečím.

Bobo22.2.2012
 

je to nahovno, chod radsej kidat hnoj

Richard10.11.2011
 

Chlapec môj, priznám sa, začal som to čítať s tým, že to bude blbosť a že sa dobre zasmejem, ale zmenil som názor. Mea culpa, odsúdil som skôr, než som spoznal. Teraz sa mi normálne nechce veriť, že toto napísal Slovák.

Alex Adler10.11.2011
 

Ahoj,

Verím, že nie som jediný talentovaný Slovák, ktorý píše tanto žáner. Ale tvoj koment ma potešil:)

Donald10.11.2011
 

Opíš viac ten laser a bude to perfektná scéna

Alex Adler10.11.2011
 

Ahoj,
Upozorňujem, že toto ešte nie je finálna verzia diela, neplánujem meniť zásadné veci, ale skôr doplniť technologiké a geografické detaily a dolíčiť dialógy.

Samo9.11.2011
 

Prosím, už dajte ďalší príspevok, som zvedavý, ako to s Amandou dopadne.

Alex Adler10.11.2011
 

Snažím sa prispievať pravidelne, pokiaľ mi to čas dovoľuje.

rumun27.2.2012
 

len pekne pis, nieze sa na to vykasles

lady gaga29.2.2012
 

je to vyborne citanicko, kupujem knihu.

kovac13.3.2012
 

Kupujem aj ja... duam ze tam budu aj tieto ilustracie

Lýdia J.8.11.2011
 

Alex, vidím, že máte svojich.:) Bodaj by Vám to vyšlo. Ale, tie kotníky? Fuj!:))

Alex Adler9.11.2011
 

Ďakujem, skúste zoskočiť z vysokého múru a potom uvidíme, čo na to vaše kotníky:) Píšem tak, ako to cítim...ak by som písal inak, tak by som to už nebol ja.

Lýdia J.10.11.2011
 

Alex, šak nebuďte furt taký namosúrený.:) Kotník mi nehovorí nič, iba členok.

Alex Adler10.11.2011
 

Nie som cholerik, práve naopak, užívam si svoje tvorivé kognitívne procesy:) Ďakujem, tie kotníky - to ma nakazili pri športe, tam to tak stále nazývajú:) Ak aj v budúcnosti nájdete nejaké chyby, budem veľmi vďačný, ak ma tu na ne upozorníte:P

Filip6.11.2011
 

Keď ti toto nevydajú, tak už potom neviem...

Alex Adler8.11.2011
 

Nuž, svet sa nezrúti:)
Len nech sa hrošie veci nestanú

KattyNka31.10.2011
 

Som síce žena, ale dielo ma zaujalo. Rada nahliadam do sveta mužov, ako berú a vnímajú veci. Literatúra je najlepší spôsob ako ich spoznať. Nech sa darí. :-D

Alex Adler6.11.2011
 

Ahoj, som veľmi rád, že sa ti príbeh páči a ospravedlňujem sa za občasné meškania, no podobné ako hlavný hrdina mám aj ja dosť akčný život:)

Jana21.10.2011
 

ahoj, Tvoj pribeh ma zaujal, takze sa k nemu kazdy den vraciam. To, ze pridavas kapitoly kazdy den sa mi tiez pozdava, pretoze väcsina pisatelov tu na mamtalente pridava zriedkavejsie, pripadne raz v tyzdni. No mam jednu vyhradu, Tvoje kapitoly sa mi zdajú strašne krátke, nedalo by sa to vylepšit? A mimochodom, este viacej ma zaujal aj Tvoj druhy roman, ale tam asi marne cakam na pokracovanie. No napriek tomu Ti prajem vela tvorivych myslienok.

Alex Adler21.10.2011
 

Ahoj Jana

Teší ma, že príbeh zaujal. Budem sa snažiť vyhovieť tvojej tvojej prosbe. Druhý román bude pokračovať, no ako si si iste všimla, je to úplne iný štýl a tak je pre mňa lepšie sústrediť sa naraz na jeden. Čerpá materiál z môjho života a zážitkov (netvrdím však, že som práve ten neverník:), takže on je už v mojej hlave napísaný. Prajem príjemný čitateľský zážitok.

Omi16.10.2011
 

Kvalitné čítaníčko...niečo ako Lee Child...by the way na Slovensku nemáme thriller writerov, tak by som bol rád, keby ste dávali príspevky aj ďalej..

Alex Adler6.11.2011
 

Ďakujem, čítal som od Lee Childa knihu výstrel, je to nadaný spisovateľ, ale ja chcem priniesť niečo nové...nenarodil som sa, aby som kopíroval:)

RexPre5.10.2011
 

Je to ZATIAL zaujimave a trochu netradicne. Ako tie vyroky tam boli vlozene dobre, potesilo ma ze som sa nieco nove dozvedel.

Alex18.10.2011
 

Ďakujem, snažím sa, aby za príbehom stáli aj nejké fakty a myšlienky velikánov

Lukáš11.11.2011
 

To viem v khine vždy oceniť, keď sa pri jej pračítańí naučím niečo nové.

Alex Adler11.11.2011
 

Lukáš, presne to bol moj zámer. Príbeh, ktorý poučí a zárovaň pobaví. Postavy a ich vlastnosti, ktoré poznáš zo života.

Leo24.9.2011
 

Musím priznať, že je to čím ďalej, tým zaujímavejšie...oprav si gramatické chyby a bude to na úrovni text.

Alex18.10.2011
 

Ďakujem a opravím

Karl Schneider23.9.2011
 

Ešte jeden postreh: Chceš mi povedať, že špeciálne jednotky pri sebe nemajú nočné videnie?

Karl Schneider23.9.2011
 

Dobre napísané, len chýba mi tam viac opisov prostredia a nejako by si tam aj mohol dať krátku charakteristiku jednotlivých postáv, alebo aspoň spoznávacie znaky, lebo sa mi pri čítaní navzájom mýlili.

Alex Adler24.9.2011
 

Dobrý deň Karl,
ďakujem za postrehy, text je ešte vo vývojovej fáze, ladím detaily, hoci základnú konštrukciu mám premyslenú už dávno. Príbeh sa nebude ďalej zameriavať na vojakov, ale na človeka, ktorého prenasledujú, preto som v ich prípade nešiel do hĺbky, iba som zvýraznil ich základné vlastnosti a ukázal, kto je kolegiálny a kto naopak nie je. Budem rád, ak príbeh budete čítať ďalej. Na túto akciu boli zvolaní rýchlo a zámerne im neboli poskytnuté všetky nástroje, ale o tom ďalej...

roxtedy21.2.2012
 

podla mna detaily su v poriadku

Lýdia J.20.9.2011
 

Erik, alebo možno sa mýlim. Ale toto, nie, akosi, nepáči sa mi to. Čakala som viac. Prepáčte.

Alex Adler20.9.2011
 

Ďakujem za názor. Nuž, píšem to, čo mám rád a hlavne to, čo ma uspokojuje ako čitateľa. Uvedomujem si, že sa to nebude páčiť každému, tak to už chodí. Budem písať aj naďalej, lebo som si nikdy nevážil ľudí, čo sa rýchlo vzdávajú:0)

Lula20.9.2011
 

Hm, literatúra pre mužov...alebo tam neskor nájdem niečo aj pre nás ženy?

Alex Adler20.9.2011
 

Odporúčam vydržať po druhú kapitolu (zatiaľ sme pri prvej) Myslím, že tam si na svoje prídete.

kml20.2.2012
 

uz sme si na svoje prisli

labonsky21.2.2012
 

Jedna z naj veci, ktore som na tejto stranke cital

Alex Adler13.3.2012
 

To ma tesi

Vili19.9.2011
 

Originalne, venujes sa scenarictike?

Alex Adler20.9.2011
 

To absolútne nie...ĎAkujem

Viktor11.11.2011
 

Ja by som si to vedel predstaviť ako akčný film. Škoda, že na Slovensku to nie je veľmi reálne.

Mirka18.9.2011
 

Trochu mi pripomínaš film Kill Bill

Alex Adler20.9.2011
 

Ehm, od Tarantina jedine tak Inglorious Basterds, nič viac:) Ale samurajské záležitosti sa neobjavujú len u Tarantina, ale minimálne v tretine Japonskej kinematografie...

Igor17.9.2011
 

Vela zastupco tohto zanru tu nebyva a mezdi finalistami sa taketo veci neobjavuju, tak vela stastia...

Alex Adler17.9.2011
 

Uvidíme Igor, skôr ide o to, aby si ma všimli tí, ktorí majú tento akčnejší žáner radi. Na druhej strane si myslím, že aj napriek akčnému plotu sa v príbehu zjavujú dialógy, ktoré vykresľujú do hĺbky pocity a motivácie postáv.

cakatel27.2.2012
 

ano Adler, pekne si sa vyjadril... snad ta uvidim raz na policke Pantharei...

Miro17.9.2011
 

Celkom v pohode, trosku viac opisu v lese by nebolo naskodu, tatkiez si moc neviem predstavit to jazero, do ktoreho skocili..detaily robia vela..

Alex Adler17.9.2011
 

Vďaka za konštruktívnu kritiku, budem sa snažiť čistiť rukopis do krištáľovej čistoty. Akékoľvek ďalšie postrehy uvítam...

Rura15.9.2011
 

Super citanicko

Alex Adler20.9.2011
 

ĎAkujem

Steel14.9.2011
 

Dobré, páči sa mi to, ale kde sú ostatné kapitoly?

Alex Alder17.9.2011
 

Ďakujem, pridám ich postupne, myslím, že príbeh nesklame.

Miso14.9.2011
 

Zaujímavé...ako sa hovorí IN MEDIA RES....hoci nie som veľmi na akčný žáner, dobre ste vystihli psychologické profily vojakov

Alex Adler11.11.2011
 

Veru, presne to sa mi v príbehoch páči, keď sa ocitnem uprostred nebezpečnej akcie:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alex Adler

O mne

Vidím svoje príbehy v hlave ako film.

Verím, že príbehy zohrávali dôležitú úlohu počas celej existencie ľudstva a skrývajú mágiu a mystiku, ktorej nikdy nebudeme celkom rozumieť. Podobne ako hudba, aj príbeh dokáže v nás zanechať dojem, ktorý v nás navždy ostane a postupne sa stáva organickou súčasťou našej duše.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: