IKARIKAR http://www.ikar.sk

Živé obrazy (Lucia Mužlová)16.6.2011
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 98, Komentáre 1

 
Živé obrazy
Margarétka vstala z postele, obliekla si starú, vyťahanú košeľu a rýchlymi krokmi prešla do kuchyne. Keď zovrela voda, zaliala si kávu a postavila sa k balkónovým dverám. Hľadela na prázdnu ulicu. Bolo asi deväť hodín ale pred ostrým slnkom sa už nebolo kam ukryť. Prázdnu šálku nechala stáť na stole, podišla k šatníku a vytiahla čierne letné šaty. Dokonale sa hodili k jej útlemu, ale pevnému telu a ryšavým kučerám. Nikdy sa nelíčila. Mala výrazné červené pery a dlhé mihalnice.
Obula si červené lodičky a v byte po nej ostal len prenikavý parfum.
Nevedela kam presne ide ale vedela čo sa stane..
Rafael stál pri okne, keď ju zbadal vychádzať. Pozoroval ju už pár týždňov. Steny jeho bytu zdobili kresby neznámych žien. Nahé, smutné, plačúce...matky, šľapky alebo tuláčky. Boli plné súcitu a bolesti. Kreslil po pamäti. Tieto ženy denne stretával na ulici alebo v parku, kam sa často chodil prechádzať.
Margarétku prvý krát zbadal, keď si pred spánkom česala vlasy. Drevenou kefou nimi prechádzala znovu a znovu, ako by si chcela z vlasov vyčesať všetky zlé spomienky. Tvár však ma...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Werwolfin17.6.2011
 

Ahoj, zaujímavý koniec. Čakala som hocičo iné, ale toto určite nie. Páčia sa mi poviedky a príbehy s otvoreným koncom, kde si čitateľ môže domyslieť, čo sa ďalej stalo.
Čítala som aj tvoje básničky, mne sa veľmi páčili. Tiež niekedy tak píšem...voľným veršom =)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec




 

Projekt

mediálne
podporujú: