IKARIKAR http://www.ikar.sk

Život... (Eva Ava Šranková)17.2.2010
 

5
 počet hodnotení: 52
prečítané 483, Komentáre 44

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Viera Kupsáková16.1.2011
 

AVA - slzy mi ešte stále tečú...
zablúdila som aj k Tvojim dielam, chystala som sa už skôr, ale akosi mi to nevyšlo. \"Čítaš sa\" mi veľmi dobre, iste sa budem vracať - aj k Tvojim veršom. To zrkadlo-krásne spracované verše.

ava16.1.2011
 

Vierka, ak Ti slzy vybehli, mrzí ma to, pretože mojím úmyslom rozhodne nebolo rozplakať, i keď je pravda, že ja sama mám občas rada podobné očisty.

Ad. zrkadlo, no neviem avšak ďakujem. :)

Oľga Kohútiková16.10.2010
 

Milá AVA,

nemám vhodné slová, ktoré by vyslovili uznanie nad Tvojím majstrovstvom písania. Nádherne predkladáš čitateľovi na zlatej tácke jedlo z tej najlepšej kuchyne, písané perom skúseného kuchára, ktorý má cit na vzácne korenia. Ďakujem za zážitok, aj keď sa hrča v krku striedala so slzou kĺzajúcou sa po líci. Nádhera.

Často k Tebe zablúdim, aj keď nekomentujem, skorej na básne, lebo viem, že sa ovlažím, ako smädný pramenitou vodou.

Nech Ti to píše. Prajem Ti veľa slnečných dní. OK

ava17.10.2010
 

Ďakujem za krásne slová, Oli a rozhodne nech to píše i Tebe. :-)

carrig1.8.2010
 

velmi pekne naozaj...sklbenie jednoduchosti a zlozitosti, versov a zmyslu, naoko obycajnych veci a tych najneobycajnejsich...to si vyzaduje naozaj talent ktory je neskor pretvarany v umenie :) Zivot je toho zivym prikladom, vela zdarov :)

ava2.8.2010
 

Ďakujem pekne, Carring, za milý komentár i za prianie.
Mám pocit, že by som si mala častejšie prezerať komentáre, lebo mi akosi unikajú. :-D

carrig2.8.2010
 

nuz cim ich bude viac tym lepsie a je jedno ci budu pozitivne alebo negativne, obe popozenu dopredu...ale v tvojom pripade, uprimne, bude vacsina pozitivna, takze super :)

ava3.8.2010
 

Nuž vidíš, opäť až dnes. :-)

Presne tak, vpred posúva každý jeden komentár, dôležité je, aby človek nezaspal a pracoval - na sebe.
Pekný deň.

Lipárová Vlasta29.3.2010
 

Avi,tento príbeh je taký smutný a pritom nádherne podaný.Si majstrom v písaní a výborný pozorovateľ ľudských osudov.

ava-autor29.3.2010
 

Ďakujem, ďakujem, Vlastička. Tvoje slovíčka ma vždy veľmi potešia.:)))
Prajem Ti krásny, pohodový deň.

jarah27.3.2010
 

ava, s akou nežnosťou píšeš poviedky... možno ani nepíšeš, len popisuješ život. Možno sú trocha smutné, ale aj o tom je naša existencia. Želám ti veľa dobrých nápadov a dobrý pozorovací zmysel, ktorý dokážeš zužitkovať.

ava-autor27.3.2010
 

Milá Jarah, ďakujem krásne za Tvoj pekný, povzbudivý komentár a za čas, ktorý si mi venovala.
Ja naopak Tebe v \"živote\" prajem more, more zdravia, šťastia, lásky, viery a nádeje,ktorá nás posúva \"vpred\" a samozrejme želám i to, aby Ti to pekne písalo.:-)
Prajem krásny večer. Ahoj.

Anad26.3.2010
 

No,ale si ma prekvapila.Náhodou som si otvorila Tvoju stránku a znova máš novú poviedku. Je pekná, ale zase smutná.Som rada, že máš toľko ľudí okolo seba, ktorí Ti prajú a ja som samozrejme medzi nimi.Verím, že sa presadíš a budeš sa venovať novej kariére spisovateľky. Prajem Ti do budúcnosti, veľa tvorivosti,a lásky.Tvoja Anad

ava-autor26.3.2010
 

Ahoj:-)
som rada, že si ma nájdeš aj sama, aspoň sa teším z toho, keď sa Ti to podarí:))
Ďakujem, tiež Ťa mám rada.
P.S. Priatelia sú úžasná vec.:-) Pekný víkend.

Enrique26.3.2010
 

Ava, Ty si ako včielka Maja, teraz myslím usilovná, nie taká žihadloidná. Zase taký smutný príbeh... Kde ukrývaš ten smiech, čo zakaždým počujem v telefóne? Máš u mňa 5*, nech rozveselia aj toho nešťastného uja. Pekné!

ava-autor26.3.2010
 

Moja milá Enri:-)
asi skôr inklinujem k tragédii a k dráme. To bude tým Shakespearom-(dúfam, že to píšem správne). Asi by som sa mala prihlásiť do dramatického krúžku-možno by som tam bola dobrá.:))) Ďakujem a teším sa na Tvoju \"novotu\"!

P.S. Dnes taký deň blbec, ale už viem prečo. Keby som ráno bola počula Tvoj hlas, ktorý ma stále rozosmieva, lebo ho je radosť počúvať, verím, že by bol lepší! Škoda, že zajtra neprídeš. To bude asi prvý krát, čo nebudem na MT, teda okrem toho, keď som nemala PC a Vy si tu budete s Vlastičkou robiť čo len budete chcieť. Inak napadá ma taká somarina, ale tú Ti poviem \"potom\", lebo by si niekto myslel, že som divná.:-)
Ahoj a želám pekný, i keď pracovný víkend.

Soňa G.-K.25.3.2010
 

Ahoj Ava:-)veľmi smutný príbeh, ale pekný! Človeka chytí za srdiečko...ďakujem:-)teším sa na teba!
S pozdravom Soňa

ava-autor26.3.2010
 

Ahoj Sonička-slniečko:-)
ďakujem krásne za pekný komentík, veľmi ma potešil. Ja určite rátam s tým, že prídeš, lebo sa neviem už \"dočkať\" a len dúfan, že ma \"nájdeš\", ak nie, tak zakrič!:))
Tak zajtra, maj sa pekne.

Žabka Žabková25.3.2010
 

Ava, krásne, klobúk ( :-) ktorý nenosím ) dolu. Pekné a chŕliš zo seba ako fatamorgána! Fajn, píš, držím palušteky

ava-autor25.3.2010
 

Jéj, ahoj:) Ty si teda rýchla, ďakujem. \"Pršťoky\" držím aj ja.-D

Vita8.3.2010
 

Milá Ava:) Už to, že si mala chuť poskládať niečo také krásne svedčí o tom, že si veľmi pekný človek. Teším sa, že sa stretneme na čítačke:)

ava-autor10.3.2010
 

Ahoj Vituš:)
sorry, že až dnes, ale veď vieš... Ďakujem Ti veľmi pekne za koment- veľmi potešil.
Na stretko odratávam pomaly už \"hodiny\", dúfam, že sa zas niečo nepose..!
Ahoj:)))

reňa28.2.2010
 

Milá ava, tak toto je úplne úžasné aj s tou úvodnou básňou. nemám slov... a tie sú tu zbytočné.

ava-autor28.2.2010
 

...ďakujem... a vedz, že pre mňa nie sú zbytočné. Neskutočne pohládzajú moje \"JA\" a vyludzujú úsmev na mojej tvári.)))

ava-autor26.2.2010
 

Milé \"kolegine\". Vďaka Vám všetkým trom za krásne komentáre k tejto kratučkej úvahe, vďaka za to, že sa zamýšľate, vďaka za Vaše slová, ktoré majú pre mňa nesmiernu \"hodnotu\", lebo pri nich sa zamýšľam zase ja... Keď som spájala týchto zopár slovíčok ani som netušila, že vyvolajú \"takéto ohlasy\", a že spoznám vďaka nim toľko ľudských bytostí, ktoré sú na \"rovnakej vlnovej dĺžke ako ja\".

Danielka, láska hýbe všetkým, len mi sa musíme naučiť hýbať v živote tak, aby sme vedeli rozoznať \"dobro od zla\" a vedieť čo je správne a čo nie. Človek sa hľadá celý život, mnohokrát sa stane, že nevie kam smeruje a veľa krát sa poraní, ale pokiaľ je v ňom \"súdnosť a láska\" vždy sa vráti na správnu \"cestu\" a zažije aj šťastie. Tvoje komenty som si všimla pod inými autormi a aj keď dosiaľ netuším čo píšeš, rada sa pozriem na Tvoje dielo ku ktorému sa myslím tento víkend prepracujem. Ďakujem za pekný, hĺbavý komentár.:-))

Enri, moja milá. Čo povedať keď ma tak \"poznáš\"? Snáď ďakujem, že sa ku mne stále vraciaš a ďakujem za krásne zamyslenie- akú pravdu máš!!! Veď či i nemé kvety, s ktorými sa rozprávame sa nám neoplácajú za našu lásku svojou krásou?!:-)

Lula, ďakujem!!! Zamyslenie pre mňa ako \"hrom\"! Aj ja verím, že sa nám \"zídu\" po celý život, ktorý nie je ľahký. Raz sme \"hore a potom dolu\", ale keby to tak nebolo ako by sme si dokázali vážiť chvíle šťastia a pohody, keby sme nepoznali bôl? Bolo by to také jednotvárne... a mi by sme boli nesmierne \"chudobní\"...! Verím, že si sa dobre vyspala.:-)

ava-autor26.2.2010
 

Och, tie moje \"ypsilony\"- prepáčte. Viem, že \"my\"- viacerí je tvrdé, to tá \"zbrklosť\"!

Daniela Peleščáková26.2.2010
 

Milá Ava. Priznám sa, že k tomuto dielku som sa dostala cez inú autorku. Lula mi v odpovedi na môj komentár dala tip na Teba a som rada, že tak urobila.
Pekné zamyslenie nad životom. Koľko filozofov sa už zamýšľalo nad zmyslom života, koľko sĺz už prelialo ľudstvo pod jeho ťarchou. Celé veky táto otázka vŕta v mysliach blúdiacich. Kam kráčam, kde je ten cieľ, ten domov? Čo je v živote dôležité? Ako ďalej? Ani ja som ešte nedospela k odpovedi, ale viem jedno. Láska nesmie chýbať v živote človeka. To je tá páka, ktorá hýbe ľudstvom. Pre lásku sú muži schopní heroických činov a ženy schopné obety. Preto si myslím, že za každým ľudským konaním musí byť srdce, len tak má naše snaženie zmysel. Prajem všetko dobré v živote!

Enrique26.2.2010
 

Pretože mám Avu rada a čítam si reakcie čitateľov na jej diela, postrehy, myšlienky, nedalo mi, nezareagovať a doplnila by som preto, Daniela, Vašu úvahu o môj skromný postreh: súhlasím, láska nesmie chýbať v živote človeka a dodávam - láska k ľuďom a ľudstvu ako celku nesmie chýbať, tým pádom všetkému živému a neživému na tejto planéte. Ak by sme jej rozdali každý deň čo len o kúsoček viac, vracala by sa nám zúročená nesmierne. Možno sme právo žiť dostali práve kvôli tomuto. Oplatilo by sa vyskúšať. Ale to je iba môj názor...

Lula26.2.2010
 

Ešte raz sa sem vraciam. Sú dve hodiny ráno a spomenula som si na Tvoje slová o živote, Ava. Musela som sa sem vrátiť, lebo sa mi veľmi páčia a možno práve dnes, ale aj včera a pravdepodobne aj zajtra sa mi tie slová \"zídu\". Oni totiž pomáhajú aj keď nič vlastne nerobia. Ale niekto si dal tú námahu, aby ich spojil do viet, vety do kratučkej úvahy, ktorá má obrovský význam. Pre mňa, pre Teba a pre všetkých. Ten niekto si Ty. Krásne si to napísala.

Lula25.2.2010
 

Perfektné. Niekedy je oveľa väčšie umenie poskladať už známe citáty do zmysluplného útvaru, ako vymyslieť nové.
Už prvotná myšlienka dať ich \"dohromady\" je výborná. U mňa za 5*

Enrique20.2.2010
 

Milá Ava, pridávam pochvalu za snahu poeta a hviezdičky, za pohladenie duše pri ich čítaní.

ava-autor20.2.2010
 

Milá moja, si skvelý človek... ďakujem. Chcem Ti však povedať, že som si všimla a neskutočne sa teším, že Tvoj krásny román má už \"konečne\" štyri hviezdičky, ktoré si bezpochyby zaslúži!!!:-DD

Lipárová Vlasta19.2.2010
 

Ava ,ja Ti veľmi pekne ďakujem za blahoželanie k meninám.

ava-autor20.2.2010
 

Vlastička, nemáš za čo. Rada rozdávam radosť a ak Ti ju moje spomenutie prinieslo, tak som šťastná...:-))D

jana mátelová19.2.2010
 

:) Tak z teba sa nakoniec vykľuje aj poetka :)
super, si veľmi tvorivá, tak dúfam, že budeš písať dalej.

ava-autor19.2.2010
 

Smejem sa ako \"malý blázon\", ale to vieš, že zo mňa žiadna poetka nebude! Na to nemám a ani po tom netúžim... na to sú tu iní fachmani- napr. Ty či Vlastička Lipárová a pod. Nejako sa mi to však zatúlalo k tomuto dielku a tak som sa pohrala... aspoň je sranda.
Ďakujem, Janka, ste všetci proste úžasní...:-DD

Lipárová Vlasta18.2.2010
 

No, čo dodať,nádherné.Myslím , že si úžasný človek a dobrý filozof.Avi,pokračuj.Fandím

ava-autor19.2.2010
 

Vlastička, ďakujem za povzbudenie od Teba, lebo si ho nesmierne vážim. O to viac, že svojou tvorbou na tomto portáli rozdávaš radosť a úsmev...:-))
Dovolím si však oponovať. Som človek ako každý iný. So svojimi dobrými a zlými vlastnosťami, ktoré formujú moju osobu...:-D
Prajem všetko dobré a vlastne ešte niečo. Všetko najlepšie k meninkám, ale veď mail odo mňa nájdeš... Ahoj.

Anad18.2.2010
 

Slzy mám na krajíčku a stačilo na ne, len tých pár viet.Dala si mi podnet na premýšľanie.Toto je už tvoja tretia poviedka na zamyslenie. Si šikovná pokračuj v písaní.

ava-autor18.2.2010
 

Ahoj, Anad. Malá, krátka úvaha a kto by bol tušil, že vyvolá toľké emócie? Ale som rada, lebo aspoň i ja mám o čom premýšľať.
Ďakujem a prajem veľa úspechov.:-))

Enrique17.2.2010
 

Zopár citátov som spoznala, ale neprekáža, že si svoju úvahu zostavila z nich, je to dobre zlepené a navyše, určite dobrou maltou svojich vlastných postrehov. Toto sa mi veľmi páči, toto je môj štýl. Mám rada, keď ma text ( čohokoľvek ) núti premýšľať a toto sa Ti fakt podarilo. Teším sa z Tvojej tvorivosti. Ešte, prosím Ťa, niečo vypoť, lebo ja kým sa spučím... :-D

ava-autor18.2.2010
 

Milá, zlatá Enrique, Tvoj komentár vždy chytí za srdce. Či už je venovaný mne, alebo niekomu inému... vždy je nad čím sa zamyslieť. Ďakujem... z celej duše-( ani sa mi nedá vysloviť, čo cítim ), nečakala som, že sa nájde niekto, koho toto dielko osloví, tentokrát nie...

Enri, bola by som rada, keby si do sojej tvorby niečo maličké pridala aj Ty, lebo máš krásne myšlienky a neskutočne čistý štýl písania a bola by veľká škoda ho nevyužiť!!! Skús, trošku...
Ahoj:-)))

Margit17.2.2010
 

taká mladá a tolký kus pravdy si napísala, na dlhú dobu mi čítanie zostáva v mysli a je o čom premýšlať, ďakujem

ava-autor18.2.2010
 

Ďakujem, naozaj ďakujem z celého srdca... som šťastná, že si to pochopila presne tak, ako som to mienila povedať. Niet nič krajšieho, ako keď autor zistí, že jeho slovíčka ( možno aj tie nevypovedané medzi riadkami )čitateľ pochopí...
Ďakujem na stokrát a som rada, že sleduješ moju \"tvorbu\". Želám krásny deň.:-))

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Ava Šranková

IMG_007.jpg
O mne

Som obyčajná a zároveň neobyčajná...
Milujem život, históriu, literatúru, prírodu, zvieratá a vôňu bergamotu. Nemám rada ľudskú hlúposť.


Autorka historických románov IZABELA. Láskou spútaní (Ikar, 2011), Čas nevinnosti (Alpress, 2011), IZABELA II V tieni Notre-Dame (Ikar, 2012), Hriechy mocných (Ikar, 2013), Život v hriechu (Artis Omnis, 2015), Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2016), Život v hříchu (Brána, 2017), Izabela a její lásky (Brána, 2018); Izabela a jej lásky (Maxim, 2018); Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2019), Hriechy mocných (Maxim, 2019); Hříchy mocných (Fortuna Libri, 2019); Izabela ... a smrť šepká o láske... (Fortuna Libri, 2020); Izabela ... a smrt šeptá o lásce... (Fortuna Libri, 2020) a členka Literárneho klubu Janka Jesenského v Nitre.
Píšem o kráse, ktorú odhaľujem v hromade špiny a hnusu... Ústrednou témou mojich románov je Láska, napriek tomu, že knihy sú pamätníkmi krutostí, ktorých sa dopúšťala stredoveká spoločnosť, často berúca do úst slová: Deus lo vult!

"Niektoré z najväčších skvostov svetovej literatúry vznikli na podnet jediného slovka povzbudenia, alebo prejavu dôvery od milovaného človeka či priateľa, ktorý autorovi veril." (Nido Qubein)


Kontakt:
avaeva.srank@gmail.com
Moje naj
http://www.evaavasrankova.estranky.sk/

Moja stránka

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: