IKARIKAR http://www.ikar.sk

Život adoptovaného dievčaťa (Dominika Maziniová)10.12.2018
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 13, Komentáre 12

 
Život adoptováneho dievčaťa
O svojej pôvodnej rodine viem iba toľko, že moji biologickí rodičia mali problémy s alkoholom , žili v zlých podmienkach a že pochádzam z deviatich súrodencov. Okrem jedného sme sa dostali do detského domova všetci. Nová rodina mi dala pekný život a aj im vďačím, že som dnes tam , kde som. Spomínam si na obdobie, kedy sa blížila moja osemnástka. Moja adoptívna mama ma raz zobrala na tréning s mladými ľuďmi z detských domovov. Robili sme spolu rôzne aktivity zamerané na to, akou cestou sa vydať po odchode z detského domova, ako si nájdu prácu a ako...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva18.12.2018
 

Ahoj Dominika, držím palce! Ja som čítala jednu knihu o deťoch z detského domova, volá sa Rok Kohouta, myslím, že tvoje písanie bude pozitívnejšie :)

Maziniová Dominika15.12.2018
 

Pokusim sa napraviť gramatické chyby a napíšem pokračovanie :) ale ďakujem 😌

Ellia S.15.12.2018
 

Zivot sa vie niekedy velmi nepekne zahrat s ludskymi osudmi. Som rada, ze sa ti postastilo najst skvelu rodinu a mas sancu vyrastat v harmonickom prostredi. Kolko deti to stastie nema a su denne tyrane, zneuzivane. Deje sa to okolo nas kazdy den. Vela ludi nad tym iba zatvara oci. Preto si vazim podstatu toho, co si napisala: chces takymto detom pomahat a to je krasny ciel. Nastastie existuju ludia ako ty. Niekedy uz len pohladenie a pekne slovo pomoze ubolenej duse. Si empaticka osoba, vazim si to.
Gramatiku neovlada 85% slovenskej populacie. Nie kazdy je redaktor. Clovek moze byt odsudeny za to, ze je nescitany, pritom je len bilingual.
Drzim ti palce, aby si pomohla co najviac detom a vniesla im teplo do ich bolaveho sveta...

Eva H14.12.2018
 

Dominika... Hlavne sa nevzdávaj. Keď som sa po prvýkrát prihlásila na stránku, môj historický román bol skritizovaný až pod čiernu zem s urážkami, skoro som sa rozplakala. Viac som v dielku nepokračovala. Vrátila som sa späť s novým románom. Poučila som sa z rád pod príspevkami. Čítaj si ich, na mnohé prídeš. Niekomu sa môj štýl písania nepáči, ale mne ÁNO, píšem tak, ako dokážem. Nemusím hneď vydávať knihu, len čo sem niečo vložím. Romantiku a príbehy zo života nemajú radi, ale napríklad Adela Banášová-Vinczeová áno. Každému niečo iné chutí. Nejde tu o život, Alenka má pravdu, chyby sa opravia. Niekedy síce ani nie, všetci sme len ľudia. Nedávno som si kúpila knihu... Názov a ani autorku nespomeniem...román som totiž po prvýkrát čítala tu na ,,Mam talent. ,, Neuveríš, ale toľko chýb som vo vydanej knihe nepostrehla, ako v tejto. Tak potom čo vytknúť pracovníkom, ktorí robia v tlačiarni sadzbu a tlačia stránky kníh. Ja by som si veľmi rada prečítala pokračovanie tvojho adoptovaného dievčaťa. Pridaj kapitolu.

Maziniová Dominika16.12.2018
 

Ďakujem :) už som napísala ďalšie :) stretnutie s biologickou sestrou a ako som sa k tomu dopracovala

Maziniová Dominika14.12.2018
 

Tak ako som pani Alii písala vyššie . Stiahnem to preč. Ale ďakujem za názor :) .

Alia S. 13.12.2018
 

Dominika, ak chceš získať záujem a dôveru čitateľov, musíš písať bezchybne - to je jeden zo znakov sčítanosti, rozhľadenosti. Veľa chýb, zlá štylistika, kostrbatosť a iné neduhy svedčia o opaku.
Veľa čítaj, všímaj si, uč sa, nechávaj si text opraviť niekomu, kto ovláda jazyk aspoň dobre, ak už nie veľmi dobre, keď chceš, aby ťa čítali a pozitívne hodnotili, keďže máš veľké medzery.
Je pekné, že chceš pomáhať, no fundované rady musia byť podkuté dobrými znalosťami SJ a literatúry, ale aj metodikou tvorby.
Zaujať neznamená len naskladať slová do viet, to chce viac zručnosti a znalostí.

Maziniová Dominika14.12.2018
 

Áno určie viem že sú tam aj gramatické chyby,ale nie preto že by som bola nesčítana ale preto že mi diagnostigovali rôzne poruchy učenia,to znamená že gramatika mi nejde tak ako by mala. Samozrejme že som to mohla najprv dať niekomu opraviť beriem na vedomie a stiahnem to preč.

Alena Vorbická14.12.2018
 

Určite tam má chyby, ale nie je to až také zlé. Zlá gramatika nemusí byť hneď znakom nesčítanosti. Ak by bol každý spisovateľ vynikajúci v gramatike, tak by vo vydavateľstvách nesedeli redaktori, nemali by prácu. Prečo potom opravujú knihy a texty pred vydaním aj najlepšiemu spisovateľovi na svete? Iné je čítať, iné je písať. Poznám ľudí, ktorí majú celý život nos v knihách, ale v gramatike nie sú perfektní.
Chápem, čo chceš naznačiť Dominike. Ide o tú dôveru čitateľov a potencionálnych záujemcov o pomoc. Preto, ak sa jej nedarí v gramatike, nech si dá texty opraviť niekomu inému. Verím, že je inteligentná a na svoj vek má rozhľad.

Eva H13.12.2018
 

Vetu... Nová rodina mi dala pekný život a aj im vďačím, že som dnes tam, kde som. Zmeň túto vetu. ( a aj im vďačím...) Je tu viac takých viet, ktoré priam žiadajú o zmenu.

Eva H13.12.2018
 

adoptovala nie adoptovali

Eva H13.12.2018
 

Ahoj Dominika. Podľa mňa zatiaľ dobré, ibaže niektoré vety by sa hodili inak sformulovať. Niektoré zas vyhodiť . Niekde stačí len jedno slovo odstrániť alebo opraviť. Sú tam chybičky. Ako napr. strachy zmeň za slovo obavy atď. Inak dobre začínaš. Čakám na rozbehnutie a teším sa na pokračovanie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dominika Maziniová

Dominika.jpg
O mne

milujem písanie

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: