IKARIKAR http://www.ikar.sk

Živý sen (Andrea Gašparová)11.4.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 55, Komentáre 0

 
kapitola I.
Tma. Všade navôkol tma, a ja ležím schúlená do klbka pritláčajúc si k hrudi stuhnuté údy. Kdesi v diaľke počuť vodu, tie drobné kvapky v pravidelnom rytme dopadajú na mramorovú podlahu, na ktorej leží moje, takmer mŕtve telo. Žijem, tým som si istá, inak by som necítila ten chlad, tú bolesť, a v ušiach by mi nezneli výkriky plné zúfalstva a beznádeje. Nech tu som mnou bol ktokoľvek, všetci sme vedeli len jedno. Niet cesty späť.
Čiesi ruky sa vynorili z tmy, a prinútili ma vstať. Kráčala som tam, kam ma oni viedli, teda ak sa niečo, čo pozostáva z troch prstov obtiahnutou bledou, sivastou kožou dá vôbec považovať za súčasť ľudskej bytosti. V tejto chvíli však nezáležalo na tom kam, ani prečo. Bola som iba bábkou v rukách niekoho omnoho mocnejšieho, kto bol pripravený kedykoľvek potiahnuť za šnúrku. Hoc aj za tú, ktorá viedla k môjmu krku.
 
Chodbou, osvetlenou nepríjemným zeleným svetlom sa niesol zvuk krokov. Kroky toho, čo držalo môj osud pevne v rukách zneli jasne, kdežto tie moje boli iba ich slabou ozvenou. Rovnako ako som sa ja stávala iba tieňom toho, k...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Andrea Gašparová

O mne

Som študentkou, ešte stále vysokej školy. Po mnohých rokoch, a spôsoboch sebarealizovania a zanechávania po sebe nejakej stopy, som sa znovu vrátila ku písaniu príbehov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: