IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zberač (Ivana Alexi)8.5.2018
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 24, Komentáre 2

 

Zlodejka duší

Bol mi daný obrovský dar. Uvedomoval som si to. Prvotné nadšenie však rýchlo opadlo a mňa začali dobiehať pochybnosti. Čo ak ešte nie som pripravený?
Veľmi dobre si pamätám, aké bolo ťažké odísť. Ale stále to bolo nič v porovnaní s návratom.

Nesledujem čas, ale predpokladám, že v tomto kresle sedím už pekných pár hodín. Ruky mám studené a spotené dlane si v pravidelných intervaloch triem o nohavice. Občas sa dotknem mincí vo vrecku, aby som sa zas a znova presvedčil, že sa mi to nesníva. Predomnou - na posteli, ma čaká ona. Moja prvá. Moja milenka. Z jej jasných kontúr a lákavého lesku ostala len silueta sotva viditeľná v šere. Nemo na mňa hľadí. Chvíľami vyzývavo, potom sa jej pohľad zmení na vyčítavý. Je toho veľa, čo si potrebujeme navzájom vykričať. Ona však nevie, ako začať. A ja si stále nie som istý, či chcem začať. Bojím sa. Nie. Som posraný strachom, to je výstižnejší výraz. Lebo presne viem, čo bude nasledovať, keď prehovorím. Vezme si ma, ovládne ma celého, do poslednej molekuly. Vyresetuje moju dušu ako zavírený počítač. Ostanem na nej plne závislý. Ak nebudem dosť si ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Dušan Chmelko16.5.2018
 

Je to vynikajúci príbeh, pútavý aj s múdrym posolstvom.To je výnimočná kombinácia. Autorka zasiahla aj moju intimitu,akoby som na tej lavičke sedel ja. Ďakujem a želám jej veľa skvelých autorských počinov.

Ivana Alexi16.5.2018
 

Ďakujem :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ivana Alexi

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: