IKARIKAR http://www.ikar.sk

Môj svet (Nisa)24.3.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 19, Komentáre 2

 

Zmena


3. KAPITOLA


Zmena

Vyšla som z kaderníctva. Do čerstvo ostrihaných vlasov mi zafúkol vetrík. Cítila som sa zrazu ľahučká ako pierko, skoro ako v mojom sne. Vlasy som nemala krátke, ale postupne ostrihané, s ofinou len po obočie. Obrázok z časopisu, podľa ktorého ma kaderníčka strihala, som si schovala do vrecka. Bola som so svojim moderným účesom spokojná. Farba mojich vlasov bola nevýrazná, popolavo plavá, tak aspoň účes nech mám perfektný. Prešla som popri základnej škole. Od nášho paneláku ju delilo len školské ihrisko s tenisovým kurtom a elipsovitou bežeckou dráhou. V areáli školy stavali budovu telocvične a školskej jedálne, pretože tá stará už nemala dostatočnú kapacitu. Pár chlapov postávalo na rozostavaných múroch.


Jeden z nich na mňa zakričal: „Ahoj.“


Obzrela som sa ponad plece. Bol mladý a celkom sympatický. Hoci som ho nepoznala, mávla som mu rukou.


„Nepočkáš na mňa, kráska?“ volal ešte za mnou, ale ja som si ho už nevšímala.


Nevedela som, ako mám reagovať. Nest ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S. 9.4.2019
 


Prehrýzla som sa až na koniec 1. kapitoly, ale vskutku neviem, o čom som čítala. More balastu v poetických patetických opisoch zakrylo aj to, čo chcelo byť zrozumiteľné. A potom tie nudné popisy vstávania, obliekania sa a myšlienkových pochodov adolescentky! Po ich odstránení zostane zopár viet, síce tiež nič neriešiacich a nikam dej neposúvajúcich, ale aspoň je nádej, že sa čitateľ vráti a snáď nájde niečo, ak bude dostatočne vytrvalý, čo ho rozochveje.
Neviem, kto je kto, akú má úlohu v texte, keďže príbeh to nie je.

Fantázia sa strieda s realitou a oboje vo mne vyvolali len otupenosť a nechuť vedieť, čo bude nasledovať v ďalších kapitolách.

To s komunistickým režimom je trošku pritiahnuté za vlasy. Na školy sa síce dostávali skôr tí s \"lepším\" kádrovým profilom, ale skôr na vysokú - na strednú nebol až taký problém dostať sa, dokonca s vyznamenaním. Potom ju zaradili na učňovku. Kto? Toto je tiež asi zavádzajúce. Prijala by ju iná stredná škola, ktorá nemala naplnený počet študentov. Naozaj sa mi nezdá, že by niekoho pridelili do školy, ktorá ho vôbec nezaujíma.

2. kapitolu som radšej nečítala – jednak z ďalšej obavy plynutia deja bez rozruchu, jednak preto, že je písaná v kurzíve, čo sa zle číta; kurzíva slúži len na zvýraznenie časti textu.

Prepáč, ale neverím, že toto dielo si nájde verného čitateľa.

Nisa9.4.2019
 

Ďakujem za reakciu, popremýšľam nad štruktúrou. Rada by som si prečítala, niečo, čo si písala ty, niečo, čo čitateľa posúva dopredu ako píšeš. Čo sa týka režimu, práve to so štúdiom na strednej škole sa stalo konkrétnemu človeku. Takže pritiahnuté za vlasy to určite nie je.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Nisa

c-N6254275_78186_20160111_65627.jpg
O mne

Písanie ma baví od malička. Doteraz som písala len pre seba a pár známych. Najradšej píšem príbehy o vymyslených svetoch, ktoré si každý nosí vo svojich snoch. Niekedy, aj keď si to ani neuvedomujeme zasahujú aj do našich reálnych životov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: