IKARIKAR http://www.ikar.sk

Znak osudu - kapitola 2, 3 (Monika Jendrálová)13.11.2013
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 106, Komentáre 0

 

 II. kapitola
 
Slovenčinárka vchádza do triedy ráznym, no trocha neistým krokom. Jej fialový kostým sa nedá prehliadnuť, ale jej výraz tváre zodpovedá dnešnej hodine. Je zamračená, po úsmeve niet stopy. Sadá za katedru a čaká, kým sa trocha neutíšime. Preto má radšej v zálohe písomku.
„Tichooo!“ – nakoniec hlasne skríkne a pokračuje: „Ak nechcete mať ôsmu hodinu tak by ste sa mali konečne utíšiť.
„Ďalšie minúty trápenia!“ - pošepká mi Viki tak, aby si ju učka nevšimla.
„No jasné!“ - a snažím sa akosi pretrpieť tých pár minút občas vnímajúc výklad o tom čo znamená frazeologizmus alebo slovenské divadelníctvo.
„Čo mi je po tom, kedy začalo divadlo? Môj život je o divadle. Keby sme radšej preberali reálny život a nie históriu!“ – mrmle si spolužiak v zadnej lavici. Opretý lakťom o stôl a v druhej ruke, ktorá je pod lavicou, drží mobil a určite sa nechystá učiť. Vedľa neho sedí Stano. On tiež nemá záujem čo sa deje na hodine a hraním na tablete sa občas pozrie či ho nie je vidieť. Ťažko prehliadnuť fialový fo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Monika Jendrálová

IMG_20171004_224206.jpg
O mne

Volám sa Monika Jendrálová. Rada píšem básne o živote a o láske. V mojich básňach sa nachádzajú moje zážitky, pocity, spomienky i myšlienky. Občas píšem i príbehy, ktoré ma napadnú v mojom myšlienkovom svete. Rada skúšam nové veci a mám rada dobrodružstvá.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: