IKARIKAR http://www.ikar.sk

Znásilnenie (Oskar Treman)6.3.2018
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 9, Komentáre 1

 


11


 


Prokurátor s predstieraným pohnutím počúval vzlykanie poškodenej Márie. Keď hovorila, ako prišla do mesta za zamestnaním, ako sa cítila osamelo a preto sa prihlásila na sociálnu sieť. Nenašla tam to, čo hľadala a tak diskutovala s tu prítomným obžalovaným, ktorý ju zmanipuloval, oklamal, opil a potom zneužil. Pôvodne to nechcela. Áno, robila to s ním dobrovoľne. Aj sa jej to páčilo, ale cítila, že to nie je partner pre ňu. Že je ženatý. Aj keď jej sľuboval, že sa rozvedie. Vedela, že ak raz ženatý muž podvádza ženu, bude to robiť stále. To že je starší, jej neprekážalo. Však aj teraz má staršieho partnera. Rozvedeného, dokonca u neho býva. S obžalovaným sa chcela rozísť, chcela mu to slušne povedať, preto ho aj zavolala do svojho nového bývania, a on to nezniesol a urobil jej to. A začala plakať. Plakala a plakala a pritom rozprávala. Museli čakať, kým jej Cyril mohol položiť otázku. Ten sa zmohol iba na to, že jej povedal:


„Mária, však povedz pravdu, ako to bolo!“ , na čo ona dookola opakovala, že pravdu povedala a plakala. Cyril sa cítil ako zbitý pes. Už iba pres ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.7.3.2018
 


Odporúčania:
- rozdeliť na kratšie odseky,
- opraviť chyby, interpunkciu,
- vkladať po menších kapitolách, nie naraz, skôr si dielo niekto všimne,
- „život v hajzli“ – radšej nie, pokiaľ príbeh nie je písaný v 1. osobe a reprezentuje autora, jeho status, správanie, spôsoby...
- neopakovať veľakrát po sebe slová v krátkych úsekoch (žena, bozk, všimnúť, cítiť, povedal, sex, manžel/ka/stvo...), keďže sa mi stále jedno či viac dokola ponúkali,
- netreba stále opakovať, že je inteligentný, stačí sa zmieniť raz, čitateľ pochopí,
- vyvážene striedať súvislý text s dialógmi, ktoré sa mihli len kde-tu, no dej neposunuli - aj to treba,
- román (?) nemá žiadnu zápletku. V úvode sa síce dozvedám, že HH je podozrivý zo znásilnenia, ale vyzerá, že to nespravil, takže je všetko jasné od začiatku.
V podstate mi je jedno, či ho odsúdia, alebo nie, neobľúbila som si ho, nie je mi podaný tak, aby som s ním súcítila. Je suchou postavou, o ktorej sú čitateľovi podávané holé fakty.

Celkovo si treba dať s textom viac práce. Nezaujal ma, je skôr dokumentom o nezáživných témach, o bežnom živote, nie románom s tým, čo k nemu patrí. Prečítala som 5 kapitol. Pre mňa nudných. A ak je prvých päť kapitol nudných, neverím, že ďalšie budú okorenené, ocukrované, osolené, že sa zabavím alebo rozhorčím, zamyslím alebo budem HH držať palce.
Podľa mňa si dielo žiada prerobiť do podoby či už zaľúbeného, psychologického, detektívneho, kriminálneho... akéhokoľvek románu, hlavne ROMÁNU.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Oskar Treman

O mne

Veľa čítam a rád píšem. Vyskúšam, či to, čo píšem, baví čítať aj niekoho iného :-)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: