IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zo svet(l)a mlčiacich (Sovička)3.11.2013
 

3
 počet hodnotení: 12
prečítané 681, Komentáre 10

 
VITALIZMUS - Rozprávka o láske na tretiu
 
 
Veľa sa spolu smejeme. Predtým bol smiech takmer prírodná katastrofa. Smeješ sa ako koza, prečo sa tak rehoceš, erdžíš ako kôň, počúvala som v jednom kuse. Teraz ten smiech nikomu nevadí, hlavne ak sa malý začne ladiť. Často pohľad na jeho štrbavý pokus o úsmev rozosmeje aj mňa. Dokonca mám podozrenie, že ho susedka šteklí len preto, aby ukázal tri zuby. Skôr než sestra zmizla nechala mi tu tento štrbavý darček. A aby sa uistila, že to funguje a deti skutočne nenosí bocian pribudol ešte jeden malý sopľoš. Nemôžem povedať, že kolabujem, ale nuda vyzerá inak. Hlavne od chvíle, čo som si priznala jeden fakt. Môj budúci, predtým než ufujazdil s matkou mojich detí, nechal po sebe malú a čoskoro aj riadne hlučnú pamiatku.
Presne si pamätám ako sa Monika zase objavila na scéne. V škole ma volala Lenin, vraj sa dokonale podobám len moje centimetrové vlasy sú príliš dlhé. A vymysleli sme tajnú abecedu. Potom mi nejaký čas úspešne odolávala. Stretli sme sa náhodou na ulici. Chlapček, čo tlačil kočík mal na tričku asi tri druhy zmrzliny,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Felis Catus21.5.2014
 

Ahoj Lucia,
vietor sa mi veľmi páči. Aj mňa trošku pletie tá zmena rozprávača, možno sa to mení príliš rýchlo? Neviem, ale aj tak pekné.

Lucia Javůrek26.5.2014
 

Ahoj, ďakujem za tvoj názor. Som rada, že ťa príbeh oslovil :-) možno nad ním ešte pouvažujem a popremýšľam. Všetko časom zreje a mení sa.

Mária Blšáková20.5.2014
 

Smutné Lucka. Trošku som sa motala v tom, kto je rozprávač, lebo raz to bolo v prvej osobe, potom ... určite vieš, ako to myslím, ale páčilo sa mi, len som mala málo. Chcela by som o nej vedieť viac.

Lucia Javůrek21.5.2014
 

Ďakujem. Som to ja. Ona aj rozprávač. Opisujem jeden z mojich dávnych príbehov. Občas som na chvíľku v ňom, občas ho sledujem ako film.

Jakub Č.4.2.2014
 

vsetko fajn bolo to vtipné ale akosi som enpochopil kto je kto zo zaciatku píses v zenskej osobe potom v muzskej... teda ako v tom nemá prstx teoria gender..tka priznávam ze som zabludil , vysvetlis mi prosím aby som mal este vacsí pozitok z deja ? :)

Lucia Javůrek6.2.2014
 

Ahoj :-) fajn, že sa ti príbeh páčil. Určite si postrehol, že v deji vystupujú len dve postavy. Muž a žena. Ak je to písané v ženskej osobe hovorí o sebe žena a ak je to neskôr písané v mužskom rode hovorí zase zo svojho pohladu príbeh muž.Určite si si všimol, že sa niekde na začiatku stretli. Je tam ešte ich dialóg oddelený úvodzovkami,aby bolo jasné, že ide o debatu. To je všetko.

Tomáš7.1.2014
 

Pekný príbeh o ľuďoch čo už nechcú byť sami.

Krátke, jasné, výstižné a veselé.

Lucia Javůrek9.1.2014
 

Ďakujem za komentár, potešil ma :-)

Matt van den Bryll3.1.2014
 

Ahoj Lucia,
Tvoje poviedky sú optimistické:) Napísané bez chýb. Možno by to chcelo ísť viac do hĺbky. Ale potom by to už možno nebolo optimistické:)
Pekný večer
Matt

Lucia Javůrek9.1.2014
 

Ďakujem Matt, niečo na tom bude :-)
Pekny vecer aj Tebe

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Sovička

O mne

Mo mentálne netúžim vydať knihu. Radšej by som sa vydala ja :-) ale treba si dávať dostupné ciele. Takže, len sa tak hrám. Veď, zastrelím sa, keď som krásna? :-)
PPS: nemám násť. Nepíšem dva roky. Neviem kto som, ale rozhodla som sa, že na tejto ceste mi bude dobre aj keby zle bolo.

PS: určite si prečítajte knihu O písaní - Stephen King. Veľmi mi pomohla, skvelé praktické rady, ukážky ako tvoriť, naozaj použiteľné ak to niekto s písaním myslí skutočne vážne a chce sa učiť a posúvať ďalej. Nemám rada príručky a návody na čokoľvek, ale táto kniha je výnimka. A ako bonus naozaj vtipný životopis.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: