IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zomrel aby ďalej žil (Igor Kasala)3.4.2012
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 235, Komentáre 0

 
ZOMREL ABY ĎALEJ ŽIL
 Zomrel aby ďalej žil
„Je to zvláštne... veru je. Človek sa obzrie a zahľadí... Zahľadel som sa do diaľky rokov a spomínal. Spomínal na starom pni pod stožiarom. Pod stožiarom, na ktorom visel Vúlgraf a jedna... zatiaľ sama, osamotená vlajka mojej drahej osady. Osady, ktorej meno som ja, pred šesťdesiatimi rokmi, vyriekol a ktorý odhlasovali moji drahý kamaráti... Divoká rieka. Divoká... lebo všetci sme boli divoký. Ja, Joe, Bill, Šakal a Ešus... nech im je zem ľahká.
Spomínal som na nich a spomínam, na starom pni pod stožiarom, predo mnou Pagoda, všade navôkol vôňa živice a nado mnou vlajka osady Divoká rieka. Rieka... lebo všetci sme boli nespútaní ako tok rieky zvažujúci sa do vodopádu.
Spomínal som na starom pni pod stožiarom a v rukách držal kroniku. Kroniku hrubú ako sa na tých šesťdesiat rokov patrí. Ako by to bolo včera, keď vtedajší kronikár Bill napísal tie slová. Tie slová oznamujúce vznik osady Divoká rieka. Mal som vtedy dvadsať rokov, Bill dvadsaťjeden, ostatný boli mladší.
Osemdesiat rokov na tomto svete. Šesťdesiat ako súčasť prírody. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Igor Kasala

O mne

Pochádzam z Prievidze. Mám 23 rokov. V roku 2008 som založil divadlo mladých CARPEDIEM, ktoré sa už niekoľkokrát prezentovalo mojou autorskou tvorbou. Študoval som na AU v BB ale dnes pracujem v spoločnosti PG SK.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: