IKARIKAR http://www.ikar.sk

ZRADA (Alexa)1.12.2013
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 140, Komentáre 1

 
ZRADA

Vyskočila som z taxíka do prázdnej ulice s mokrým asfaltom. Padá dážď zmiešaný s mokrým snehom. Prestupujem z nohy na pred bráničkou, s rukou prehnutou od vianočných dobrôt. Skrehnuté prstami mi bránia nájsť zväzok kľúčov zastrčený kdesi medzi rúžom, mobilom, dáždnikom či balíčkom liekov. Dávno nie som najmladšia. Konečne. Studený kov ma chladí v dlani, keď vo zväzku nachádzam ten správny kľúč. Nemôžem ho prehliadnuť, veď ho mám celé roky označený zelenou bužírkou.
Skôr ako vsuniem kľúč do zámky, zaváham. Hučí mi v ušiach. Nepísaným rituálom dva krát silno zatlačím na zvonec. Chcem, aby ma tam vnútri brali na vedomie, že už idem, že stojím tu na prahu ich domu. Teda kedysi aj môjho, ktorý mi dodnes pripomína najhoršie obdobie dospievania aj celého života. Hoci to bolo dávno, stále aj po rokoch mi pripadá cudzí, neprístupný. Nepriateľsky. Naháňajúci strach. Vždy ma desil.
Chce to veľké sebazaprenie. Pohľad mi padá na okná zatiahnuté tmavými plastovými roletami, ktoré ako stlačené psie zubiská nedovoľujú vpustiť dnu svetlo. Sú ako zatvorené choré oči, ktoré nič a nikoho nevid...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

dotyčná osoba2.12.2013
 

veľmi dobré, píš ďalej :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: