IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zrkadlo (Eva Ava Šranková)15.3.2010
 

4
 počet hodnotení: 30
prečítané 327, Komentáre 23

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga Kohútiková28.7.2010
 

Milá Ava,
trošku som sa zatúlala a skončila som pri Tvojom \"Zrkadle\". Veľmi dobre poznám, ako sa \"ľudia\" menia s rastúcim bohatstvom...
Ešte dávnejšie som napísala báseň \"Boháč a chudák\" a veruže ju idem aj dať na pľac, ale nie o tomto som chcela... veľmi pekne píšeš, páči sa mi... niektorí ľudia dávajú prednosť bohatstvu hmotnému a iní duchovnému. Mám rada ľudí s tým druhým bohatstvom a Tebe rozhodne nechýba...
Píš, píš, je to pekné. Ahoj. OK

ava31.7.2010
 

Oli, ospravedlňujem sa, že odpovedám až dnes, ale naozaj som si nevšimla, že tu mám komentár. Možno preto, že som už dávno žiadny neočakávala. Príjemne si ma prekvapila, ďakujem. :-)

Boháča a chudáka som čítala už pred pár dňami a páčil sa mi... bol taký skutočný a popritom zábavný.
Akosi poväčšine vždy sledujem ľudí, ktorých mám rozčítaných, i keď je pravda, že už málo komentujem. :-D
Ahooj, teším sa.

Michal Tamajka14.4.2010
 

Ahojky ava,
odpustenie...ťažké slovo v dňešných časoch, ale o to krajšie, keď sa realizuje, kiežby to nebolo iba v básňach, ale aj v reálnom živote...
Pekne, dávam 4*
pekný večer prajem

ava15.4.2010
 

Ahoj Miško,
ďakujem pekne a jasne, že aj za hviezdičky.:-)

P.S.Všetko sa dá, keď to stojí za to. Aj odpustiť...
Ja Ti naopak želám krásny deň a nech Ti to píše, rada k Tebe opäť nakuknem.:-)
Ahoj.

Žabka Žabková1.4.2010
 

Mila Ava , dakujem za podporu a spolupracu. Skutocne som pisala aj hlavne vdaka tebe, pretoze mala sebedovera zaciatocnika niekedy odradza.
Zacalo ma to bavit, aj ked... :-) nieco vyslo lepsie, nieco by potrebovalo doladit. Poterbovalo by to viac casu. Takze vdaka,uprimne prajem teraz krasne sviatky, a vela uspechov pri tvorbe.

ava-autor1.4.2010
 

Milá Žabka:-)
čas je náš priateľ a nepriateľ zároveň. Záleží len na nás, ako ho vnímame. Niekedy tvá roky, kým niečo \"napíšeme\", a keď sa k nám dostanú \"odozvy\", že to napriek tomu úsiliu stálo za to, pochopíme, že tie roky neboli zbytočné!

Aj v živote je to tak. Niečo sa nám podarí lepšie, niečo zas horšie. A tak to má byť, lebo na základe toho sa máme od čoho odraziť.

Krásne sviatky prajem aj ja Tebe a hlavne: NEPÍŠ VĎAKA MNE, píš pre nás všetkých a hlavne pre seba.:-)
Ahoj.

Lula17.3.2010
 

Ahoj! Píšem Ti ešte moju reakciu pod toto dielko. Včera som celý deň nebola na MT, lebo som mala pracovné povinnosti a večer keď som sa sem dostala, tak som bola milo prekvapená. Chcela som Ti zablahoželať, ale nedal sa mi písať komentár pod ten román. Neviem, či to tam máš už moc plné, ale našla som si Tvoju mailovú adresu u mňa pod komentármi. Napísala som Ti teda na e-mail, ale sa mi to celé vrátilo ako nedoručiteľné. Tak som stále skúšala, ale nešlo mi to. Jedno písmeno trvalo aj pár sekúnd, kým sa mi podarilo tam niečo naťukať. Tak som Ti len veľmi stručne zablahoželala, lebo som nemala trpezlivosť tak dlho to vyťukávať. Teraz ma napadlo, že to skúsim tu, pod iným dielkom a tu to ide celkom bez problémov. Takže Ti ešte raz srdečne blahoželám k hodnoteniu. Naozaj som nečítala Tvoj román, ale je to aj nedostatok času aj sa priznám, že historické romány nie sú právemoja parketa. Ale verím, že to musí byť pútavý román, svedčí o tom aj počet hodnotení a j čítanosť. Ja som si prečítala len asi tri strany, ale obdivujem Ťa ako si si dala záležať na opise doby, menách postáv a pod. To fakt naozaj vyžaduje \"mravenčiu\" prácu. Klobúk dole. A určite Ti to zabralo dosť času. Keď budeš mať niekedy čas, tak si pozri v Tvojom admine moju e-mailovú adresu a môžeš mi poprípade tam niečo napísať. Takže ešte raz, všetko dobré a veľa motivácie do ďalšieho písania.
(Jeden deň som sa sem nedostala a o toľko som prišla:()

ava-autor17.3.2010
 

Milá Lula, už som Ti ďakovala pod románom, ale rada tak urobím aj tu-ďakujem krásne:)
Dnes sme kúpili nové PC a tak verím, že už cez víkend bude všetko frčať a hlavne, že sa dajú do poriadku e-maily, lebo keď sa Ti to vracalo, asi to bude tým, že už je neskutočne preplnená stránka a vidím to tak, že celý víkend budem odpovedať na maily a určite si nájdem rada čas, aby som sa s Tebou skontaktovala, lebo Tvoju adresu mám už dávno napísanú:))
Prajem veľa zdaru, ahoj:)

Enrique15.3.2010
 

Milá Ava, ja vravím, že som ťuk do poézie, ja som si to musela prečítať 3 x, aby som ten koniec pochopila. Veľmi pekné, si véééľmi usilovná tvorivá včelička, želám ti, aby si mala pri sebe aspoň jeden taký ,,človečí\" poklad, o ktorom môžeš pevne vyhlásiť: zostal, hoci celý svet už odišiel. Ja taký poklad mám. A... súhlasím s Lulou: napíš už dajakú poriadnu srandu, nech sa všetci ušúľame, veď Ty si také slniečko!

ava-autor16.3.2010
 

Moja milá, ďakujem, že si ma \"všímaš\" a z mojich slov vieš, že taký \"ohromný-človečí poklad\" doma mám.:)
Enri, keď ma raz prestanú \"trápiť\" neprávosti sveta, snáď potom dokážem \"stvoriť\" aj niečo veselé.:)
Ahoj...

jana m.15.3.2010
 

Ava, no teda tebe to stále píše!
držím palce nech ti to píše dalej.

ava-autor16.3.2010
 

Janka, ďakujem a všetko dobré prajem aj ja Tebe. Či už v osobnom živote, alebo v tvorbe, ktorej sa venuješ a my máme možnosť čítať Tvoje diela.:)

Soňa G.-K.15.3.2010
 

Ahoj Ava:)) veľmi pekné a pravdivé, napísala si to precítene, veľmi autenticky. Verím, že práve sklamania nás posúvajú vpred....teším sa na stretnutie s tebou:))s pozdravom Soňa

ava-autor16.3.2010
 

Ahoj Soni:))))
ďakujem za to, že si ma všímaš, keď máš sama veľa práce so svojimi dielami. Si priateľ, na ktorého sa tiež veľmi, veľmi teším.:)))
P.S. Životné sklamania a úspechy nás učia, čo je \"sakra\" na tom našom žití naozaj-naozaj dôležité!
Ďakujem...:)

Lipárová Vlasta15.3.2010
 

Avi ,pekne si napísala,každý z nás asi niečo podobné zažil,ale treba sa povzniesť nad takouto situáciou a ísť ďalej.Hovorí sa ,že čas všetko zahojí.Tí bohatí síce majú všetko ,ale ktovie či sú šťastnejší ako ostatní.Tak pá a prajem všetko dobré.

ava-autor16.3.2010
 

Ďakujem za tvoj komentár, Vlastička. Tvoje písmenká ma vždy veľmi, veľmi potešia.:)) Nie len tu, ale aj v Tvojej tvorbe.
Tiež Ti prajem veľa úspechov a všetko dobré.:))

ava15.3.2010
 

Milá Lula, ale ja vôbec nie som smutná, práve naopak.:)
Niekedy mám však pocit, že \"zmysluplné, smutné či neradostné\" písmenká sa mi akosi ľahšie píšu ako tie veselé. Často sa zamýšľam nad \"neradosťami\" života a potom sa prichytím, že to z ničoho nič spájam do viet.:)
Ďakujem za koment a vlastne aj za to, že si si našla čas. A na čítačke sa budeme určite smiať.:)
Ahoj a pekný večer.

Daniela Peleščáková15.3.2010
 

Keď človek poriadne otvorí oči a zistí, že priateľ už prestal byť priateľom, je to trpké sklamanie. Ak autor napíše báseň, z ktorej sála taký smútok, tak píše z vlastnej skúsenosti. Ava, je mi ľúto, ak si niečo také zažila. Ako sa hovorí, peniaze kazia charakter. Určite nie každému, ale aj také sa stáva. Posielam Ti lúč pozitívnej energie, aby Ťa potešil.
Je to pre mňa česť, ocitnúť sa na Tvojom naj zozname. Vďaka! :):)

ava15.3.2010
 

Danielka, ďakujem za \"energi lúč\".:)Určite potešil. Niekedy je fajn vedieť kto naozaj je a kto nie je Tvojím priateľom- ako sa vraví: \"Otvorme oči neskoro, ako nikdy.\"
A neďakuj za naj zoznam, právom Ti tam patrí miesto! Všetci ste tam preto, lebo ste ma niečím oslovili a ja som nesmierne rada, že mi bolo dopriate Vás čítať, či \"priateliť sa s Vami\"!
Krásny podvečer aj Tebe želám, ahoj.:))

Lula15.3.2010
 

Milá Ava. Prečítala som si, zamyslela som sa a som smutná.:( Je to krásne, ale smutné. Ja viem, že je to priamo zo \"stredu víru života\". Ale skús napísať - aspoň pre mňa - aj niečo veselšie:)
Píšeš v profile, že miluješ život so všetkými radosťami aj starosťami, ktoré prinesie. Tak šup do toho radostnejšieho :)
Dúfam, že keď sa stretneme na tej čítačke, nebudeme smutné :)

ava15.3.2010
 

A ešte Ti aj odpovedám \"hore\" ako \"magor\", asi som už dlho nereagovala na komentár.:) No, musím sa smiať sama na sebe!:)

Lula15.3.2010
 

No a teraz si ma rozosmiala. Už nie som smutná. Ja som sa tiež čudovala, prečo si to písala hore, ale pochopila som:)

ava15.3.2010
 

Tak vidíš!!! Taká sprostosť a aký úsmev vyčarí:)))

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Ava Šranková

IMG_007.jpg
O mne

Som obyčajná a zároveň neobyčajná...
Milujem život, históriu, literatúru, prírodu, zvieratá a vôňu bergamotu. Nemám rada ľudskú hlúposť.


Autorka historických románov: IZABELA. Láskou spútaní (Ikar, 2011), Čas nevinnosti (Alpress, 2011), IZABELA II V tieni Notre-Dame (Ikar, 2012), Hriechy mocných (Ikar, 2013), Život v hriechu (Artis Omnis, 2015), Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2016), Život v hříchu (Brána, 2017), Izabela a její lásky (Brána, 2018); Izabela a jej lásky (Maxim, 2018); Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2019), Hriechy mocných (Maxim, 2019); Hříchy mocných (Fortuna Libri, 2019) členka Literárneho klubu Janka Jesenského v Nitre.
Píšem o kráse, ktorú odhaľujem v hromade špiny a hnusu... Ústrednou témou mojich románov je Láska, napriek tomu, že knihy sú pamätníkmi krutostí, ktorých sa dopúšťala stredoveká spoločnosť, často berúca do úst slová: Deus lo vult!

"Niektoré z najväčších skvostov svetovej literatúry vznikli na podnet jediného slovka povzbudenia, alebo prejavu dôvery od milovaného človeka či priateľa, ktorý autorovi veril." (Nido Qubein)


Kontakt:
avaeva.srank@gmail.com
Moje naj
http://www.evaavasrankova.estranky.sk/

Moja stránka

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: