IKARIKAR http://www.ikar.sk

Žulová hrobka (Fridrich Albert)13.2.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 170, Komentáre 0

 
Ostrov X
        Po obede zostal na palube iba kormidelník Francisco, strojník Jaime a kapitán Juan Gracián. Ostatní členovia posádky boli už dávno porozliezaní po celej lodi, aby sa chránili pred páliacim slnkom, ktoré nemilosrdne rozpaľovalo celú palubu.
Poobedňajšia páľava sa stala čoskoro znesiteľnejšia vďaka silnejúcemu vetru od západu.
        Mladý, do bronzova opálený kormidelník, pôvodom venezuelčan, sa šikovne zvŕtal okolo kormidla ako len najlepšie vedel a pritom nenápadne sledoval
kapitána Graciána. Okrem kolesa kormidla mal na starosti aj klatky, prevody, ozubené kolesá, list kormidla, os kormidla a veľa ďalšieho zariadenia okolo kormy.
- Čo tam do dieravej plutvy chrápete za tým kolesom ? napomenul ho kapitán.               Dnes bol akýsi podráždený a Francisco len mohol dúfať, že sa ešte nedozvedel o jeho štvornohom priateľovi Fredymu. Prepašoval ho potajomky na Madeiru, no bol si istý, že toto jeho tajomstvo sa...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Fridrich Albert

O mne

Písaniu sa venujem od 11 rokov, kedy som začal s básničkami a krátkymi prózami, úzko spojenými s prírodou. Neskôr som písal humoresky s dedinského prostredia. Teraz sa venujem najmä mystickým poviedkam a historickým novelám. Niektoré z nich mám aj ilustrované.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: