IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zvolená duchmi (Nikola Červinková)10.2.2013
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 8, Komentáre 5

 
Zvolená duchmi
1. kapitola
 Zatiahnutá obloha ma obdarila dažďom a zmáčala každučký centimeter môjho tela, ktoré stojí ako schránka bez duše pred oknom baletného štúdia a túžobne pozerá na baletky, ktoré tancujú dnu. Ľudia okolo mňa prechádzajú a niektorí sa ma odtiaľ snažia odviesť, ale takéto pokusy vždy dopadnú neúspešne. A takto je to deň, čo deň. Stojím pred baletným štúdiom dovtedy, kým sa dnu nezhasne a neodíde aj ich učiteľka. Potom prídem domov, prezlečiem sa do suchých vecí a s uterákom prehodeným cez plecia, aby mi mokré vlasy nezmáčali ďalší suchý pulóver, si sadám za klavír. Odomknem ho kľúčikom, otvorím veko nad klapkami a začnem hrať pomalú ťahavú melódiu. Prenesená hudbou do iného sveta si ani nevšimnem, že sa otvoria dvere a dnu vojde moja mama. Skončí jedna skladba, tak hrám druhú o niečo smutnejšiu. Duša mi spieva a necháva sa vynášať hudbou až k oblakom. Prsty tancujú po čiernych a bielych klávesoch, nohy striedajú pedále. Na svet pozerám cez čiernobiele okuliare a rozlišujem s ťažkosťami dobro od zla. Nie, nie som chorá... Iba sladko naivná. Prichádza treti...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Thalia12.4.2013
 

Ako by som to zhodnotila. Je to fakticky dojemné (z môjho pohľadu), hlavne na začiatku o havárií. Ale je pravdou, že som zvyknutá na dobrodružstvo, a hlavne na humor. av má pravdu. Je to veľmi dobré.

Nikola Červinková25.4.2013
 

No ten príbeh sa ešte len má poriadne rozviť. Homor a hlavne akcia tam ešte len pribudne :) Ďakujem.

Nikola Červinková25.4.2013
 

*humor

av28.2.2013
 

OK. Mne sa to páčilo. Zopár štylistických chýb, ale to sa časom poddá. Ak ťa písanie baví, určite pokračuj.

Nikola Červinková8.3.2013
 

Ďakujem veľmi pekne za komentár. S tými chybami pomaličky zápasím a myslím, že môžem povedať, že sa to zlepšuje. Snažím sa k tomuto príbehu dostať, len mám toho trošku veľa teraz kvôli škole.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Nikola Červinková

O mne

Mám 14 rokov a mojou najväčšou vášňou je čítanie a písanie fantazijných, alebo aj obyčajných príbehov. Začala som s poviedkami a pokračujem s dlhšími príbehmi, do ktorých sa snažím dať čosi zo seba. Som ten typ spisovateľa (pokiaľ sa tak smiem nazvať), ktorý bez hudby nenapíše ani čiarku, pretože spolu s hudbou prichádza ku mne aj inšpirácia. Môžem sa popíšiť prvým miestom v celoslovenskej spisovateľskej súťaži, ktoré mi udelili porotcovia vďaka mojej, citujem: Miestami až hraničnej fantázii. Písanie mi do života vnáša akúsi iskru, ktorej sa nehodlám vzdať a snažím sa každým dňom zlepšovať. Čitateľom na facebookovej stránke, ktorú vlastním s kamarátkou sa moje príbehy páčia, no ja viem, že to ešte nie je ono, že to zvládnem napísať aj lepšie.
Moje koníčky? Milujem jazdu na koni, plávanie, maľovanie a všetko s umením spojené, čítanie a samozrejme písanie.
Často sa hrám na niekoho kým nie som, ale to len pre to, že sa občas až príliš vcítim do postáv mojich poviedok, či už príbehov. A môj sen? Ten je jednoznačný - chcem vydať knihu, aspoň jednu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: